Як правильно договору або договори?

Як правильно … Договору або договори? Згідно строгим літературним нормам російської мови слід говорити «договори». Однак, останнім часом багато джерел стверджують, що слово «договору» починає все частіше і частіше вживатися в діловій і бізнес-сферах. «Договору» — якесь професійне вираз, як наприклад, «директора», замість «директори».

За припущеннями деяких вчених-етимологів, це слово може зміцнитися в російській мові і стати естетичної нормою мови, як літературної так і розмовної.

Чому все таки «договори»?

Слово походить від дієслова «домовитися», що складається з частки «до» і дієслова «говорити». Це праслов’янська форма, ось вже більше десятка століть не змінюється. Ще раз підкреслимо, що «договори» — це абсолютна літературна норма, тому цей варіант є єдино правильним способом вимови.

Саме літературна мова є гарантом збереження російської культури і російської мови в цілому. Він виступає як якийсь еталон поведінки, який визначає однозначність використовуваних слів різними людьми. Якщо кожен бажаючий почне придумувати нові способи вимови і наголосу слів, тоді люди просто напросто перестануть розуміти один одного.

Навіть на прикладі слів «договори» і «договору» можна побачити це непорозуміння, коли людина вимовляє це слово якось інакше ніж його партнер по спілкуванню. Цей партнер починає слухати не те, що хоче передати йому людина, а він починає помічати, що той вимовляє слово «договори» не вірно. Це веде до взаімонедопоніманію сторін, яке в свою чергу може перерости в конфлікт.

Правильне вимова слів має величезне значення для ефективного спілкування між людьми. Правильне розуміння партнера по спілкуванню будується не тільки на єдиній системі символів мови, а й на однаковому розумінні цих символів. Тому й існує єдина точка відліку — літературний еталон мови. Люди, не змогли звести Вавилонську вежу, так як Бог сплутав всі мови. Цим він звів комунікативний бар’єр, подолати який, люди були не в змозі. У результаті вежу вони так і не закінчили.

жарт, але скільки конфліктів, в тому числі і на світовому рівні, відбувається лише через нерозуміння сторін на рівні мови? Досить багато, якщо не всі з них. У сьогоднішньому світі люди гостро потребують в єдиній системі символів, щоб будувати свої відносини не тільки зі своїми співгромадянами, але і з громадянами інших країн.

Тенденція така, що рік за роком подібної світовою системою мови стає англійська мова.

Говорите правильно! «ДОГОВОРИ», але не «договору».

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.