Як правильно дихати при бігу?

Навчитися правильно дихати під час бігу дуже важливо. По-перше, правильне дихання в процесі бігу дозволяє знижувати навантаження на серцево-судинну систему. По-друге, правильне дихання збільшує доступ кисню до життєво важливих органів. А все це безсумнівно підвищує ефективність тренувального процесу.

Як правильно дихати при бігу

Можливо, ви вже не раз чули, що правильне дихання при бігу є умовним поняттям, оскільки все суто індивідуально. Щось може бути корисно для одного, і марно для іншого. Тому сьогодні ми зупинимося на універсальних техніках правильного дихання при бігу.

Бігати і правильно дихати:

 • Перед бігом, як відомо, просто необхідно провести розминку, щоб підготувати всі групи м’язів до серйозніших навантажень, щоб не пошкодити себе під час бігу. Під час вправ на розминку робіть видих, коли положення тіла сприяє стискання грудної клітки, а вдих, коли грудна клітка розширюється. Найчастіше у вправах на гнучкість видих проводиться в кінці вправи, а вдих, коли ви стоїте прямо і трохи нахиляєтеся вперед.
 • При бігу радять дихати за допомогою діафрагми або нижній частині живота, а не верхнім відділом грудей. Але спочатку обов’язково навчитеся дихати таким чином в спокійному стані і при ходьбі. Як навчитися? Просто пробуйте і у вас відразу ж вийде. Глибоко вдихніть, надуваючи при цьому живіт. Вводите такий спосіб дихання в свій біг поступово.
 • Коли ви бігаєте повільно, то найкраще дихати так, щоб вдих і видих робилися через кожні 3-4 кроки. Якщо не вистачає дихання, то робіть через кожні 2 кроки. Обов’язково прислухайтеся до себе, так ви знайдете необхідний ритм. Багатьом допомагає на початку спробувати зберігати ритм дихання при ходьбі, а потім переносити його на біг.
 • Коли ви бігаєте швидко, подих контролювати дуже складно. Ні для цього спеціальних технік! Дефіцит кисню настільки великий, що легені в будь-якому випадку не зможуть покрити весь його недолік.
 • При звичайному бігу думайте про своє диханні, намагайтеся дихати спокійно і рівно, акцент робіть на видиху.
 • У будь-якому випадку дихати необхідно саме носом! Особливо, якщо бігаєте ви на свіжому повітрі. Якщо ви будете дихати ротом під час бігу, пил і різні мікроорганізми будуть осідати на мигдалинах, проникати в бронхи і трахею. Дихаючи ротом, дихальні шляхи переохолоджуватися і забруднюються, а як підсумок: простудні та інфекційні захворювання.
 • Не важливо, новачок ви в бігу чи ні, для всіх буде корисно додатково позайматися фізичними вправами на розвиток м’язів діафрагми. Але робити це треба лише на свіжому повітрі, а не в курному і задушливому приміщенні. Знання, як правильно дихати під час бігу, необхідно як професіоналам в цій справі, так і любителям-новачкам у бігу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.