Як правильно чистити зуби?

v Відео — «Як правильно чистити зуби»

Чистити зуби вранці і ввечері стало для всіх звичною справою ще з самого дитинства. Батьки вчили нас цього, коли ми були зовсім маленькими. Тому в дорослому віці ми і подумати не можемо, що чистимо зуби неправильно. А більшість людей дійсно не вміє це робити правильно. Той же карієс часто виникає завдяки невірним рухам щітки, нехай навіть найкращої зубною пастою. Сьогодні ми докладно розповімо, як правильно чистити зуби.

Як правильно чистити зуби

Техніка:

 • почистимо правильно внутрішню поверхню зубів. Щоб почистити нижню щелепу, розташуйте зубну щітку близько до зубам збоку. А тепер слід повертати щітку вгору і вниз, не рухаючи її в сторони. Таким же чином необхідно почистити і зуби зверху.
 • Щоб почистити передні зуби всередині, слід також рухати зубною щіткою в вертикальному напрямку вгору. Проводьте руху дуже акуратно, щоб не пошкодити ясна. Радять встановити щітку перпендикулярно передніх зубів, так буде набагато зручніше.
 • Настав час почистити верхню поверхню зубів. Робити це треба також у вертикальному напрямку. Після того, як ми приставили щітку до зубів, можете починати рухати її головкою вгору і вниз. Закінчивши чистити одну ділянку зубів, переходите до іншого.
 • Крім зовнішньої і внутрішньої сторін зубів є ще й жувальна їх частина (зверху). Чистити зуби в цій галузі необхідно рухами в сторони уздовж всіх зубів. Напевно, це ви робили завжди правильно.
 • Під кінець процедури можете зімкнути зуби і зробити кругові рухи щіткою по зовнішній поверхні зубів.
 • Як можна було помітити, ніяких рухів вздовж зубів з зовнішньої і внутрішньої сторони не повинно бути! Багато роблять цю грубу помилку, яка може привести до утворення карієсу та інших захворювань. Справа в тому, що при горизонтальних рухах зубної щітки вздовж вашого зубного ряду, вона заганяє весь наліт в проміжки між зубами, а не прибирає його. Щоб уявити, як правильно чистити зуби, дивіться техніку на відео і на картинках.

  Правила — як чистити зуби

 • Вважається, що правильно чистити зуби потрібно 2 рази в день: вранці і ввечері. Більш часта чистка зубів може нашкодити емалі. Суперечки про те, коли чистити зуби вранці: до сніданку або після, ведуться давно. Чи не почистивши зуби до їжі, ви з’їсте весь противний і шкідливий наліт з бактеріями разом з їжею. А почистивши з до їжі, і не зробивши цього після, зуби мають більший шанс трохи пофарбуватися за рахунок кави або чаю, а також носити залишки їжі між зубів протягом всього дня.
 • Чистити зуби необхідно не менше трьох хвилин.
 • Заміна зубної щітки повинна здійснюватися раз на 3 місяці.
 • Після чищення зубів ретельно мийте щітку і розміщуйте її в стакан щетиною вгору.
 • Крім зубної щітки рекомендують використовувати зубні нитки, щоб почистити проміжки між зубів. Але й тут існують правила, як правильно чистити зуби ниткою. Відірвіть нитку довжиною приблизно в 30 см, намотайте її кінці на середні пальці, а потім акуратно помістіть нитка між зубів. Притискайте нитку до бічної поверхні зуба і видаляйте наліт у напрямку від ясен.
 • Як правильно чистити зуби дітям

  Поспішаємо розвіяти міф про те, що чистити зуби дітям необов’язково. Дотримуватися гігієни порожнини рота потрібно вже з перших днів життя малюка. Коли зубки ще не прорізалися, протирайте порожнину рота дитини серветочками або ватяними дисками. Двох раз на тиждень буде достатньо. Після того як прорізалися зубки (в 2 роки), вчіть використовувати зубну щітку і пасту. Для дітей раннього віку намагайтеся купувати пасту без фтору, тому що малюки часто ковтають частину пасти. Міняйте зубну щітку через кожні 3 місяці. Головка щітки повинна бути маленькою, а щетина — м’якою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.