Як правильно бити битою?

Біта — це спортивний снаряд, за допомогою якого гравці відбивають поданий м’яч. Ігри, в яких застосовується біта, це, наприклад, бейсбол, лапта, крикет. У різних види спорту біти мають різну форму, відрізняються за розміром, матеріалу, а так же способом нанесення удару по м’ячу. Вибір біти — важливий момент для кожного б’є, потрібно вибирати її в залежності від своїх фізичних сил і від таких параметрів, як ріст і вага. Спортсмени знають, як правильно бити битою. Давайте дізнаємося і ми!

 • Стойка. Насамперед необхідно зайняти правильну стійку. Вона індивідуальна для кожного, повинна бути зручною і дозволяє легко зберігати баланс. Коліна в стійці повинні бути злегка зігнуті, плечі перпендикулярні підлозі. Голова не повинна сильно нахилятися вперед. Біту слід тримати двома руками, щільно з’єднавши кисті. Кисті не повинні бути розслаблені, інакше удар не буде достатньо «жорстким».
 • Відбиття. Біта повинна йти до м’яча по найкоротшій траєкторії, а руки б’є повинні знаходитися вище цієї траєкторії. Робіть якомога менше зайвих рухів, інакше ви ризикуєте не потрапити по м’ячу. Б’є повинен розуміти, що сила удару, це не головне. Набагато важливіше швидкість і реакція. Ще один момент, який говорить про хорошу техніку, це своєчасний перенос центру ваги тіла під час удару по м’ячу. Тут головне не втратити рівновагу. Ноги постійно повинні знаходитися в тонусі. Своєчасне крутіння стегон і плечей створює відцентрову силу, яка надає бите максимальну швидкість при ударі по м’ячу.
 • Ось короткий опис того, як правильно бити битою. Поговоримо ще про те, чим відрізняються біти в різних видах спорту:

 • Біта для російської гилки повинна бути цельнодеревянная, плоска, без додаткової обмотки. Довжина ще становить 60-110 см. Кінець рукоятки має невелике потовщення. Вага біти не повинен бути більше, ніж 1500 грамів.
 • Бейсбольна бита має форму круглого в перерізі стержня. Біта рівномірно товщає. Найбільше потовщення знаходитися в частині, що використовується для удару по м’ячу. Гравець тримає спортивний снаряд за найтонше місце. Розміри бейсбольної біти такі: 42 дюйма (106,7 см) в довжину і 2,75 дюймами (7 см) в діаметрі перетину. Для виготовлення використовують ясен, дуб, клен, березу. В аматорському спорті дозволяється використовувати біти з металу (сплавів алюмінію).
 • Біта для крикету за формою нагадує лопать, з одного боку вона пласка, а з іншого має трикутний виступ. Ручка циліндричної форми зазвичай має обмотку з гуми або тканини. Матеріал виготовлення — верба. Розміри крикетній біти: 96,5 см в довжину і 10,8 см в ширину.
 • Сьогодні, на жаль, биту використовують не тільки як спортивний снаряд, але і як зброю. Але ми сподіваємося, що отриману вами інформацію, як правильно бити битою, ви будете використовувати лише на спортивних тренуваннях!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.