Як позбутися від заздрості: заздрість чорна, заздрість біла

Якого кольору заздрість? Чи буває вона чорної, білої, смугастої, жовтого, рожевого, зеленого? Чому роз’їдає зсередини при вигляді більш удачливого щасливця? Запитань виникає багато, відповіді на них люди шукають споконвіку. Про заздрості сказано в Біблії: «… Бо де заздрість та сварка, там безлад та всяка зла» (Якова 3:16). Як позбутися від заздрості?

Якого кольору заздрість

Словник Даля дає цікаву трактування цьому негативному людському почуттю: «досада по чужому добрі чи благо». Заздрість — показник успішності: якщо людині заздрять, значить, він домігся чогось путнього, він на правильному шляху. Багато людей вселяють собі і оточуючим, що заздрити погано, це руйнує якість, негативна емоція. Однак відразу позбутися від роз’їдаючої почуття заздрості не вдавалося ще нікому.

Біла і чорна … Чим відрізняються дві сторони однієї медалі? Біла заздрість, на думку багатьох людей, заздрість «по-хорошому», порівняння, конкуренція, випробування на міцність. Білою заздрістю огортають людину успішного, щасливого, позитивного, гармонійного. Світлий колір така емоція має лише тому, що заздрісник починає приміряти на себе чужі досягнення. Біла заздрість — заздрість-мрія, мрія, міф. За замовчуванням заздрісник не відчуває до володареві чогось ніякого негативу. Чорна заздрість не дає спокою своєму господареві, патологічно штовхаючи на злочин проти власної душі, проти об’єкта цього растлевающего якості. Вилікуватися від цієї серйозної хвороби не так-то просто, однак існує на світі справжній еліксир від заздрості — конкретне созидающее дію.

Дві сторони однієї заздрості

Заздрість — смертний гріх. За які ж свої «гідності» потрапило це почуття в настільки невеликий список людських падінь? Людина починає порівнювати себе з іншими, при цьому результат пригнічує: суб’єкт порівняння краще, вище, молодше, красивіше, успішніше … Список нескінченний, не дарма ж є вираз «отруєний заздрістю». За своєю природою заздрість — образа на власну недосконалість. Чорна заздрість таїть в собі відторгнення — не хочу, щоб у нього це було. Протиотрутою може бути лише набуття внутрішньої гармонії, спокійне філософське ставлення до процесу часу, до об’єктивної оцінки власних можливостей.

Буває і таке — заздрість як мірило досягнень посуває на конкретні дії того, хто заздрить. Коль хтось зумів досягти чогось у житті, значить, це будь-якого іншого по плечу. Саме з таким посилом людина починає свій рух вперед, ставить грандіозні цілі і домагається деколи ще більших успіхів у житті. Тому і говорять, що існує біла заздрість, мотивуюча на розкриття власної індивідуальності, таланту, творчого початку.

Як позбутися від заздрості

 • Крок перший. Якщо якась людина або подія викликає серйозну заздрість, для початку потрібно в деталях зрозуміти причину цієї емоції. У нього багато грошей? Красуня дружина? Талановиті діти? Вдала кар’єра? У чому він краще за інших? Треба зізнатися собі в тому, що заздрість має місце, що людина, що викликав її, ні в чому не винен, він лише проекція нереалізованих можливостей заздрісника, маяк до напрямку чиїхось цілей.
 • Крок другий. Пора ставити мету по досягненню власного результату. Намітити план поетапного підйому, руху до своєї мрії. Знайти джерела, людей та інформацію про те, як досягти бажаного.
 • Крок третій. Не форсувати події, набратися терпіння, рухатися в обраному напрямку системно, регулярно займаючись звіркою курсу.
 • Крок четвертий. Звіряти свої плани, вчасно їх коригувати, розбивати велику мету на дрібні, легко досяжні підцілі.
 • Крок п’ятий: Задавати собі питання: «Навіщо мені це потрібно? Що дасть досягнення цієї мети? »Часом багатство не приносить людині радість і щастя, а примарна гонитва за збереженням краси і молодості забирає останні сили.
 • На замітку

  Є мудра притча про заздрість. Сказав якось Бог людині: «Проси, чого хочеш, з однією умовою — у твого сусіда цього прибуде в два рази більше». Довго думав чоловік і так виразив своє бажання: «Вирви в мене одне око».

  Жанна Пятірікова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.