Як позбутися від прищів: запобігти хворобі можливо

Основні завдання лікування прищів — зниження активності сальних залоз, прискорення відновлення клітин шкіри, боротьба з бактеріальними інфекціями (якщо вони є причиною появи прищів), та / або зняття запалень. При використанні більшості засобів для лікування прищів результати стають помітні лише через чотири-вісім тижнів, а перед цим стан шкіри може погіршитися.

Медикаментозні засоби проти прищів

Безрецептурні точкові препарати. Різні лосьйони і креми і проти прищів можуть підсушувати шкіру, вбивати бактерії і сприяти отшелушиванию відмерлих клітин шкіри. Активними інгредієнтами безрецептурних засобів проти прищів, як правило, містять бензоїл пероксид, сірку, резорцин, або саліцилову кислоту. Вони допомагають, якщо прищів не дуже багато, і вони з’являються час від часу. Побічними ефектами таких засобів проти прищів можуть бути подразнення шкіри, сухість і сильне лущення; як правило, після першого місяця лікування вони проходять.

Рецептурні точкові препарати. Якщо безрецептурні засоби проти прищів не допомагають, потрібно звернутися до лікаря, щоб він виписав більш сильний препарати. Третиноїн, адапален і тазаротен є прикладами таких препаратів, похідних вітаміну A. Вони сприяють оновленню шкіри і запобігають блокування пір жиром і різними забрудненнями. Є також антибіотичні мазі і лосьйони, які ефективно знищують бактерії на шкірі.

Часто для досягнення оптимальних результатів потрібне поєднання декількох різних препаратів. Так, існує ряд препаратів, до складу яких входить комбінація бензоїл пероксиду і антибіотиків в різних дозах, наприклад, бензоїл пероксид і кліндаміцин (Benzaclin, Duac, Acanya) і бензоїл пероксид і еритроміцин (Benzamycin). Гель дапсон (Aczone) — новий засіб проти прищів, яке є особливо ефективним у лікуванні запального акне. Рецептурні точкові препарати від прищів можуть викликати такі побічні ефекти, як шкірний свербіж, печіння, почервоніння і лущення. Щоб звести ці побічні ефекти до мінімуму, можуть бути використані різні заходи, включаючи поступове збільшення дози, змивання препарату незабаром після нанесення, або регулярне перемикання на інший препарат.

Антибіотики. Якщо прищі з’являються часто і у великій кількості, якщо вони великі і / або хворобливі, тобто у пацієнта помірне або тяжке акне, може знадобитися короткий курс прийому пероральних антибіотиків для усунення живуть на шкірі бактерій і зняття запалення. Оскільки існує велика ймовірність розвитку резистентності до антибіотиків, лікарі зазвичай рекомендують припинити їх прийом, як тільки з’явиться поліпшення, або коли стане ясно, що препарати не допомагають — як правило, протягом трьох-чотирьох місяців після початку прийому. У більшості випадків одночасно використовуються точкові і пероральні антибіотики. Дослідження показали, що використання мазей або лосьйонів з бензоїл пероксидом разом з пероральними антибіотиками може знизити ризик розвитку резистентності до антибіотиків. У антибіотиків можуть бути такі побічні ефекти, як розлад шлунка, запаморочення або дисколорація шкіри. Крім того, вони можуть зробити шкіру більш чутливою до сонячних променів, а також знизити ефективність оральних контрацептивів.

Изотретиноин — це сильні ліки, які зазвичай застосовують, коли інші методи лікування прищів не допомагають. Воно дуже ефективно, але приймати його необхідно під постійним наглядом лікаря — через ймовірність появи серйозних побічних ефектів. Изотретиноин пов’язують з розвитком важких вроджених вад, тому його не рекомендується приймати вагітним жінкам, а також жінкам, які можуть завагітніти під час лікування або протягом кількох тижнів після закінчення курсу лікування.

Побічними ефектами ізотретиноїну також може бути сухість очей, порожнини рота, губ, носа і шкіри, а також свербіж, носова кровотеча, м’язові болі, підвищена чутливість до сонячних променів і погіршення здатності бачити в темряві. Препарат також може підвищити рівень тригліцеридів і холестерину в крові і надмірно стимулювати вироблення ферментів печінки.

Крім того, изотретиноин може бути пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку депресії та самогубства. Хоча причинно-наслідковий зв’язок тут не була доведена, лікарі дуже уважно стежать за психологічним станом пацієнтів, які приймають изотретиноин.

Оральні контрацептиви можуть бути ефективним засобом лікування прищів у жінок. Однак у оральних контрацептивів є неприємні побічні ефекти, такі як головні болі, болючість грудей, нудота і пригніченість; крім того, наслідком їх прийому є кілька підвищений ризик розвитку хвороб серця, високий кров’яний тиск і утворення згустків крові.

Лазерна та світлова терапія. Спеціальні технології дозволяють впливати на глибокі шари шкіри, не ушкоджуючи її поверхні. Вважається, що лазер пошкоджує сальні залози, примушуючи їх виробляти менше жиру. Ефективність таких процедур у лікуванні прищів неоднозначна; крім того, їх істотним недоліком є тривалий період відновлення і тимчасові проблеми з шкірою, схожі на сонячний опік.

Косметичні процедури, такі як хімічний пілінг і мікродермабразія, також можуть бути корисні в боротьбі з прищами. Традиційно вони використовуються для усунення маленьких зморшок і шрамів, однак в поєднанні з іншими методами лікування акне такі процедури можуть бути ефективними засобами проти прищів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.