Як позбутися від гикавки?

Гикавка приходить несподівано, і позбутися її вкрай складно. Кожен з нею стикався, але чи всі замислювалися, що таке гикавка, через що вона виникає, і як з цією напастю боротися?

Що таке гикавка

Гикавка виникає в результаті зміни ритмічної роботи діафрагми (що знаходиться між грудьми і животом). Дане порушення проявляється при подразненні нервових волокон. З цієї причини діафрагма починає судорожно скорочуватися, що призводить до швидкого вдиху одночасно з таким же швидким розкриттям голосової щілини.

Причини виникнення гикавки

Причин, за якими може раптово виникнути гикавка, не так багато. Як правило, це переїдання. Шлунок розтягується і тисне на діафрагму. Також гикавка може бути наслідком тривалої перерви між прийомами їжі (від 8:00). В таких випадках, шлунок, після попадання їжі, починає активно скорочуватися, подразнюючи нервові закінчення діафрагми.

Як швидко позбавитися від гикавки

1. Позбутися від гикавки можна за допомогою дихальних вправ:

 • Швидко наберіть повітря в легені, затримайте дихання на 10-15 секунд, а потім повільно видихніть. Після 5-6 спроб гикавка повинна буде припинитися.
 • Можна подихати в паперовий пакет, завдяки цьому методу підвищується рівень вмісту вуглекислого газу в крові, і гикавка проходить швидше.
 • 2. Якщо вам не допоміг перший спосіб, то спробуйте стоячи випити маленькими ковтками повну склянку холодної води.

  3. Гикавка все ще атакує? Посмокчіть маленький шматочок льоду, якщо льоду не виявилося під рукою, замість нього підійде скибочку лимона, або можна з’їсти шматочок або чайну ложку звичайного цукру, але не поспішайте розжовувати його, сенс саме в повільному розсмоктуванні.

  4. Потягніть себе за язик або підніміть ложкою піднебінний язичок.

  5. Існують ще парочку цікавих народних способів, як позбутися від гикавки, наприклад, лоскіт або переляк ікающего.

  Ну а як бути, якщо гикавка наздогнала новонародженої дитини, до нього не застосувати вищеперелічені способи позбавлення від гикавки. Крім переїдання грудного молока, або заковтування повітря під час годування, причиною гикавки у новонароджених може бути переляк або охолодження.

  Як позбутися від гикавки, якщо вона все ж наздогнала вашої дитини? Для цього необхідно зробити наступне:

 • Дитині потрібно зрадити вертикальне положення, взявши його на руки. Для розслаблення діафрагми, можна розсмішити ваше чадо, полоскотавши його. Це не тільки допоможе позбутися від гикавки, а й підніме настрій.
 • Якщо гикавка не йде, не змінюючи вертикального положення, дайте малюкові попити з чайної ложки підсолоджену воду.
 • Легке погладжування по спині також допомагає впоратися з гикавкою.
 • Як правило, гикавка триває недовго, тому, якщо ви все перепробували, але так з нею і не впоралися, постарайтеся просто відволіктися: зателефонуйте подрузі або другу; включіть улюблений фільм або красиву музику, або, в крайньому випадку, займіться прибиранням.

  Максимальна тривалість гикавки, яка вважається лікарями в межах норми, дві доби. Якщо ви ікаете довше, вам необхідно звернутися до терапевта, т.к. може таке тривале Ікан може виявитися симптомом серйозної хвороби, наприклад пухлини.

  За даними книги «Рекорди Гіннеса», житель США Чарлз Осборн гикав з 1922 по 1990 роки, але при цьому він вів звичайний спосіб життя, був одружений двічі і мав 8 дітей. Сподіваюся, що ця стаття допоможе вам позбавитися від напасті під назвою «гикавка» набагато швидше.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.