Як позбутися від дефектів шкіри — допоможуть ефективні засоби

Дефекти шкіри обличчя, безумовно, викликають дискомфорт як у жінок, так і у чоловіків. З цими дрібними, а, часом, і великими неприємностями можна і потрібно боротися. Благо, зараз існує чимало засобів, здатних допомогти у вирішенні даної проблеми.

Родимки

Родимки є одним з найпоширеніших дефектів шкіри (іноді вони не псують зовнішність, і навіть є її своєрідною прикрасою, але, тим не менше, відносяться до дефектів). Вони можуть з’являтися на будь-якій частині тіла, по одній, або групами. Велика частина родимок з’являється у віці до 30 років. Нормальним вважається наявність 10-40 родимок на тілі дорослої людини. З часом деякі родимки повільно змінюються — збільшуються, темніють, і іноді, навпаки, бліднуть і зникають.

Родимки утворюються, коли клітини шкіри збираються в кластери замість того, щоб рівномірно розподілятися по шкірі. Ці клітини називаються меланоцитами — вони виробляють пігмент, які надає шкірі її природний колір. Родимки можуть ставати темніше в результаті впливу ультрафіолету, в перехідному віці, і під час вагітності.

Приблизно в однієї людини зі ста родимки є вже в момент народження. Вони частіше розвиваються в ракові утворення, ніж родимки, що з’явилися вже після народження.

Диспластичний невус — це різновид родимок, які відрізняються досить великим розміром і неправильною формою. Як правило, вони також нерівномірно пофарбовані. У людини з диспластичним невусом всього на тілі може налічуватися більше 100 родимок. Це пов’язано з підвищеним ризиком розвитку меланоми.

Більшість родимок не є небезпечними, проте слід звернутися до лікаря, якщо ви помічаєте будь-які зміни форми, кольору або розміру родимки. Також необхідно пройти перевірку, якщо родимка кровоточить, болить, лущиться або свербить.

Якщо ви хочете видалити родимку з косметичних причин, також зверніться до лікаря. Сама процедура займає небагато часу; після неї залишається невеликий, практично непомітний шрам.

Гіперпігментація

Гіперпігментація шкіри викликана збільшенням вироблення меланіну — речовини, яка відповідає за пігментацію шкіри. Зазвичай меланін починає інтенсивно вироблятися при впливі на шкіру сонячних променів. Однак деякі стани, наприклад, вагітність і хвороба Аддісона (зниження функції підшлункової залози), також можуть викликати інтенсивну вироблення меланіну і, як наслідок, гіперпігментацію. Гіперпігментація також може бути викликана деякими лікарськими засобами, наприклад, антибіотиками та препаратами, використовуваними для лікування аритмії і малярії.

Одним із прикладів гіперпігментації є мелазма. Вона характеризується появою темним плям, як правило, на шкірі обличчя. Мелазма часто розвивається під час вагітності і проходить незабаром після пологів. Є спеціальні мазі, які допоможуть усунути гіперпігментацію або, принаймні, зробити її менш помітною.

Гіпопігментація

Гіпопігментація — це дефект шкіри, що є результатом зниженою вироблення меланіну.

Один із прикладів гіпопігментація — вітіліго. Характерні ознаки цього стану — гладкі білі плями на шкірі. У деяких людей такі плями з’являються по всьому тему. Це аутоімунне розлад, при якому пошкоджуються клітини, що виробляють пігмент. Ліки від вітіліго не існує, проте є кошти, які полегшують симптоми — наприклад, кортикостероїдні мазі і терапія із застосуванням ультрафіолету.

Альбінізм — вроджене порушення, викликане відсутністю ферменту, необхідного для вироблення меланіну. Це застрагівает не тільки шкіру, але також волосся та очі. Вилікувати альбінізм неможливо. Людині з цим порушенням необхідно постійно користуватися сонцезахисними кремами і захищатися від ультрафіолету іншими способами, так як альбінізм пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку шкіри. Альбінізм зустрічається у всьому раси, але найбільш часто — у представників європеоїдної раси.

Гіпопігментація може розвинутися в результаті шкірної інфекції, опіків, та інших пошкодження шкіри. У цьому випадку недолік пігменту спостерігається лише на певних ділянках шкіри.

Рубці

Рубці або шрами є нормальним результатом процесу відновлення шкіри та інших тканин. На місці більшої частини ран, за винятком найменших, залишаються рубці.

Щоб відновити пошкоджені тканини, організм виробляє нові колагенові волокна — природний білок, який утворюється в організмі і при нормальних умовах. Настає внаслідок рубцева тканина має текстуру, відмінну від навколишніх тканин, які не були пошкоджені.

У більшості випадків шрами плоскі і бліді, проте в деяких випадках, коли організм виробляє колаген в надлишку, вони можуть бути опуклими. Такі шрами називаються гіпертрофічних або келоїдних рубців.

Іноді рубці виглядають як западини на шкірі. Вони утворюються, якщо відсутня структура, підтримуюча шкіру (наприклад, жирова або м’язова тканина). Такими бувають післяопераційні рубці і, іноді, рубці, що залишаються після акне.

Хоча шрами не можна повністю усунути, їх можна зробити значно менш помітними. При свіжих і невеликих рубцях можуть допомогти спеціальні безрецептурні мазі. Ін’єкції стероїдів допомагають згладити келоїдні рубці. Ін’єкції наповнювачів використовуються при запалих рубцях; така процедура дає лише тимчасовий ефект і для підтримки результату її потрібно регулярно повторювати. Крім того, рубці можна лікувати за допомогою радіотерапії, дермабразія і лазера.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.