Як позбутися від бактеріального вагініту?

Бактеріальний вагініт або грибкова інфекція — захворювання, про яке не з чуток відомо майже 75% жінок. Природно, багато воліли б не знати цього, але факт залишається фактом — багато з цих 75% також страждають від рецидивів бактеріального вагініту.

Бактеріальний вагініт піддається лікуванню, його можна запобігти. Для профілактики вагініту достатньо змінити свої повсякденні звички або спосіб життя, або ж просто більше займатися спортом і трохи краще доглядати за інтимними місцями.

Після діагностування бактеріального вагініту слід утриматися від занять сексом. Це дуже важливо, так як повне утримання — єдиний вірний спосіб переконатися в тому, що інфекція не передасться партнеру або що він не заразить вас повторно.

Також рекомендуємо звернути увагу на засоби гігієни, що можуть бути причиною бактеріального вагініту:

 • Підмивання
 • Інтимні дезодоранти
 • Ароматизовані гігієнічні засоби
 • Ароматизовані прокладки
 • Прокладки на кожен день
 • Тампони
 • Постарайтеся користуватися неароматизовані гігієнічними засобами, які допоможуть зберегти природну бактеріальну середу піхви.

  Ще одна профілактична міра — уникнути тривалого контакту зі спермою. Якщо ви страждаєте від рецидивів бактеріального вагініту, не користуйтеся спермідіцамі (засобами, що руйнують сперматозоїди).

  Для профілактики грибкових інфекцій лікарі також рекомендують змінити раціон харчування і включити в нього несолодкий йогурт і часник.

  Останні два варіанти особливо рекомендовані жінкам, що приймають антибіотики. Як відомо, антибіотики разом з «поганими» знищують і «хороші» бактерії, тим самим порушуючи бактеріальний баланс в організмі. Це підвищує ймовірність розвитку бактеріального вагініту.

  Важливе зауваження

  Якщо приймаєте антибіотики, ніколи не зупиняйтеся на півдорозі. Навіть якщо відчуваєте себе краще, все одно прийміть повний курс антибіотиків, в проти разі ви просто відкриваєте шлях інфекція в організм. Крім того, у вас може виробитися імунітет до певного лікам, тому надалі воно буде для вас неефективно.

  Спробуйте змінити звички харчування й усунути фактори стресу — це зміцнить імунітет і додасть організму сили для боротьби з будь-якими грибковими інфекціями.

  Іноді всі профілактичні заходи виявляються марними, і інфекції повертаються знову і знову. У цьому випадку слід звернутися до гінеколога і пройти повне медичне обстеження.

  Пам’ятайте, що рецидивуючий бактеріальний вагініт може вказувати на наявність більш серйозного захворювання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.