Як позбутися від акне при вагітності

Прищі — найстрашніший кошмар для будь-якої жінки . Але жертвами вугрової висипки в період вагітності стають навіть ті жінки, хто жодного разу не стикався з проблемою акне раніше. На думку експертів, вугровий висип — один з найгірших супутників вагітності, який може надовго позбавити майбутню маму спокою і гарного настрою: кому сподобається, коли бездоганна чиста шкіра покривається прищами? Поява акне у вагітних медики пов’язують з нестабільним гормональним фоном, який в період виношування дитини виходить з-під контролю.

Проблема з акне під час вагітності полягає в тому, що потрібно перевіряти склад і безпеку кожного засоби від прищів, щоб не нашкодити дитині, що істотно обмежує можливості лікування. У цій статті ми розглянемо деякі безпечні методи лікування акне під час вагітності.

Причини акне під час вагітності

Отже, головний винуватець акне під час вагітності — скачуть гормони. На ранніх термінах вагітності підвищується рівень гормону прогестерону. Прогестерон по дії схожий на чоловічі гормони і стимулює вироблення андрогенів, що відповідають за роботу сальних залоз. Як наслідок, сальні залози виробляють занадто багато шкірного сала, яке забиває пори і призводить до акне, чорним вуграм та іншим проблемам шкіри. Помічено, що вугрі до кінця другого триместру стає менш сильною і цілком піддається контролю.

Якщо у вас завжди, навіть у підлітковому віці, була чиста шкіра, прищі зникнуть самі по собі після пологів. Тим не менше, якщо ви вирішите годувати дитину грудьми, будьте готові до того, що акне затримається з вами ще на деякий час. Якщо ж у вас завжди були проблеми зі шкірою, або ж прищі з’являлися під час овуляції, в період вагітності акне посилиться. У деяких випадках рекомендується застосування лікарських засобів від акне (тільки після консультації з гінекологом і з його згоди). Якщо висипання помірні, можна обійтися народними і домашніми засобами.

Як протікає акне під час вагітності?

Зникає вугрі або посилюється протягом вагітності, залежить від рівня гормонів. Якщо підвищується рівень андрогенів, акне загострюється. Загострення також може наступити при недостатньому зволоженні, якщо не пити достатньо води. Вироблені гормони і утворилися токсини не розбавляються водою і виводяться з організму з сечею. Тому так важливо пити більше чистої свіжої води під час вагітності, особливо якщо у вас виникли проблеми з шкірою.

Коли зникне акне під час вагітності?

У більшості випадків якісні та кількісні характеристики вугрової висипки зменшуються в міру того, як наближається термін пологів. Це пояснюється підвищенням в організмі рівня естрогену. В одних жінок шкіра повністю очищається через кілька місяців після пологів, а інші, ніколи раніше не мали проблем зі шкірою до вагітності, після народження дитини раптово виявляють на шкірі вугрі. Це відбувається через раптового зниження рівня естрогену в організмі. Але кожна жінка унікальна, тому біологічні процеси протікають з індивідуальними особливостями, і передбачити можливі проблеми зі шкірою неможливо.

Лікування акне під час вагітності

Аптечні засоби від вугрової висипки, які можна використовувати вагітним жінкам, не повинні містити шкідливих інгредієнтів. Деякі компоненти лікувальної косметики потрапляють в кровотік і можуть викликати вроджені дефекти у дитини. Тому перед використанням будь-яких, навіть самих нешкідливих засобів від вугрової висипки, проконсультуйтеся зі своїм гінекологом. Деякі безрецептурні косметичні засоби містять перекис бензоїлу, інгредієнт, абсолютно нешкідливий для вагітних жінок. Однак багато засоби містять саліцилову кислоту, яка зовсім не так нешкідлива.

азелаиновую кислоту і еритроміцин також не можна застосовувати, попередньо не проконсультувавшись з лікарем. Крім того, це дуже сильні засоби, які можна використовувати тільки при сильній висипки. Краще лікування акне легкого і середнього ступеня тяжкості — регулярний догляд за шкірою. Очищайте шкіру двічі або тричі на день м’яким очищаючим засобом, наприклад, Neutrogena або Dove. Це допоможе регулювати вироблення шкірного сала, що в свою чергу призведе до зменшення акне.

Акне під час вагітності і стать дитини

Цікаво, що вугровий висип під час вагітності іноді пов’язують з статтю дитини, але це непідтверджена інформація. Так, існує думка, що вугрі у майбутньої мами або її відсутність видають стать дитини: якщо прищів немає, значить, у вас буде хлопчик, адже дівчатка «крадуть красу» у мами, чому у тій з’являється висип. Хоча ці прогнози збуваються з 50% ймовірністю, наука цей метод не підтверджує.

Пам’ятайте, що акне під час вагітності — тимчасове явище, і незабаром ваша шкіра поверне свою первісну красу. Тому перестаньте нервувати з цього приводу і не використовуйте засоби, які можуть пошкодити вашій дитині.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.