Як позбутися страху?

У кожної людини є свій власний страх. Будь то страх смерті або страх бійки, темряви і т. д. Але для когось він є незначним, а комусь він заважає жити. Один єдиний страх, закриває назавжди перед людиною безліч можливостей. Він являє собою щось темне в життя і мешкає в самій глибині душі.

В сучасному світі не прийнято говорити про свої слабкості. Людина захищає себе від інших, турбуючись, що якщо хтось буде знати його слабке місце, то обов’язково вдарить по ньому. Так що з дитинства нас вчать тому, що боятися — це соромно. Тому необхідно знати, як позбутися страху.

Робота зі страхом являє собою дуже складний процес, що вимагає багато часу та завзяття. Існує кілька методик, за допомогою яких ви зможете подолати свої страхи. Отже:

 • Необхідно поглянути в обличчя своєму ворогові. Цей метод найбільш складний, але найефективніший. Наприклад, якщо ви колись потрапили в ДТП і боїтеся тепер водити автомобіль. Вам необхідно через «не можу» сідати за кермо за будь-якої підвернулася можливості. Нехай це буде поступово. Спочатку поїздка по двору, потім їзда рано вранці, поки ще не так багато машин. Сенс в тому, що поступово страх піде. Робіть те, чого так боїтеся! Боїтеся виступати на сцені? Беріть свій музичний інструмент і вперед! Покажіть всім оточуючим людям, наскільки ви нею володієте!
 • Якщо вас лякає небудь варіант розвитку подій — необхідно подумати про найгірше, що може статися в даній ситуації. Не намагайтеся якось згладити свої уявлення. Це повинен бути самий страшний варіант, який може розвинутися. Потім обміркуйте, як ви будете діяти, якщо з вами станеться саме та ситуація, яку ви представили. Тоді коли з вами трапитися те, чого ви так боялися, воно буде не таким страшним, порівняно з вашими уявленнями, і ви легше перенесете цю ситуацію.
 • Страх на фізіологічному рівні проявляється у вигляді прискореного серцебиття, рясного поту, переривчастого дихання. У зв’язку з цим ваша перша допомога — це нормалізація дихання. Зберіть в собі весь охопив вас страх і видихнете його із зусиллям, до повної порожнечі в грудях. Ну і потім вдихніть сміливості!
 • Розглянемо методики, як позбутися страху тривоги. Існують як народні кошти, так і прості вправи:

 • Займіться самонавіюванням. Багаторазово про себе промовляйте позитивні твердження. Коли вас застала тривога, говорите собі «все буде добре». Такі твердження можуть бути різними, але головне, щоб вони подобалися і не містили негативної частки «не». Таке самонавіювання поміняє ваш емоційний настрій і зарядить вас впевненістю і спокоєм.
 • Сконцентруйтеся на світлих і радісних моментах в життя. Чи не підживлюйте свою вразливість і недовірливість переглядами кримінальних новин, фільмів жахів та інших речей, які несуть негативні емоції.
 • Вживайте по 1 банану на день. У банані міститься речовина, яка пригнічує депресивний стан.
 • Можете приймати по 1 склянці морквяного соку в день.
 • З тривогою і безсонням добре допомагає впоратися настій перцевої м’яти. Залийте м’яту окропом і витримайте протягом 30 хвилин. Потім випийте перед сном 1 стакан даного настою.
 • Тепер розглянемо, як позбутися страху смерті. Адже даний вид страху найсильніший і поширений серед людей. Недарма самий розвинений інстинкт — це інстинкт виживання. Отже:

 • Представляйте собі залежність можливості виживання в критичних умовах, від власного безстрашності.
 • медитативно переживайте свою загибель і наступне розкладання тіла. При цьому знайдете смиренність з її неминучістю, боятися якої — нерозумно.
 • Як позбутися страху бійки? Рада дуже простий — не доводьте до неї! Не звертайте уваги на оточуючих задирак, які говорять, що ви боягуз. Ваше здоров’я має бути для вас важливіше. Якщо ж сутичка з супротивником неминуча, то відкиньте всі свої принципи і боріться за свою гідність.

  Оцініть ситуацію. Скільки противників будуть приймати участь в бійці, і чи рівні фізичні сили. Якщо вони не рівні, і ваш супротивник перевершує вас, то незазорно буде пуститися у втечу, покликати на допомогу або зробити ненормальним свою поведінку. Це приверне оточуючих, збентежить противника і бійку можливо буде уникнути.

  Якщо ж вас образили в оточення друзів і бійка вже неминуча. Всі чекають від вас дива, а ви боїтеся — вступайте в бій. Принаймні в вас не побачать боягуза. І до того ж якщо друзі дійсно справжні, то вони не допустять самої бійки або підтримають вас. Зберіть в собі всі сили, подумайте про найнеприємніше, що було у вашому житті і випустіть злість на своєму супротивнику.

  Боязнь темряви вважається фобією дітей, але відомим є факт, що велика кількість дорослих людей так само боятися спати з вимкненим світлом. Вони як правило приховують цей страх від інших і навіть від самих себе. Як позбутися страху темряви? Отже:

 • Залишившись в темній кімнаті людина, переживає почуття самотності. Щоб позбутися його можна залишати включеним телевізор на ніч або прихистити домашньої тварини. Таким чином, створиться враження, що ви не одні й страх темряви поступово піде.
 • Одним з страхів дитинства є монстри в шафі. У темряві навколишні предмети можуть виглядати не так, як вдень, приймаючи найрізноманітніші форми. Найчастіше чудовиська — це проекція поганого настрою чи злості. Вони містити в собі погані емоції. У зв’язку з цим їх можна малювати на папері, а потім рвати, висловлюючи свої негативні емоції. Багато дорослі люди сплять з увімкненим світлом, бо бояться того. що їм намалює їх же уяву. В такому випадку дуже ефективним є методика поступового зменшення обсягу світла в кімнаті.
 • Деякі лікарі вважають страх темряви результатом нестачі в організмі необхідних мінеральних речовин, які підтримують стабільний емоційний стан людини. Гуляйте частіше на свіжому повітрі, правильно харчуйтеся і досить спите.
 • Таким чином, не дивлячись на те, які страхи вас застають зненацька — не бійтеся подивитися їм в обличчя. До того ж тепер ви знаєте, як позбутися почуття страху і не відчувати зайві негативні емоції, які погано впливають на ваш організм.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.