Як позбутися печії при вагітності — випийте склянку молока з медом

Печія — неприємне, а часто навіть болісне, відчуття печіння в області грудей, викликане порушеннями травлення. Під час вагітності печія спостерігається дуже часто. За статистикою, приблизно п’ятдесят відсотків вагітних жінок скаржаться на епізодичні напади печії протягом всієї вагітності.

Причини

Печія — прямий наслідок проникнення шлункового соку в стравохід: кислота, яка міститься в шлунковому соку і відіграє найважливішу роль у перетравленні їжі, подразнює слизову оболонку стравоходу, в результаті чого з’являється характерне відчуття печіння. Під час вагітності частота нападів печії пояснюється, в першу чергу, гормональними змінами: підвищення рівня гормону прогестерону викликає деякі зміни в шлунково-кишковому тракті, в результаті яких кислота шлункового соку легше проникає в стравохід, подразнюючи слизову.

Крім того, печія і розлади травлення особливо часто спостерігаються в останньому, третьому триместрі вагітності через те, що збільшується в розмірах матка чинить додатковий тиск на кишечник і шлунок. Такий тиск може спровокувати проникнення шлункового соку в стравохід.

Лікування

Краще лікування — це профілактика, і печія при вагітності — не виняток. Запобігти напади печії можна, дотримуючись наступних правил:

 • Їжте менше, але частіше — наприклад, п’ять-шість невеликих порцій протягом дня з успіхом замінюють три великі порції. Чим менше вмісту в шлунку, тим легше і швидше перетравлюється їжа і тим нижче ризик проникнення шлункового соку в стравохід
 • Не лягайте відразу ж після їжі — горизонтальне положення полегшує проникнення кислоти шлункового соку в стравохід
 • Обмежте вживання пряної, гострої, жирної їжі, яка може дратувати стінки шлунка
 • Швидко полегшити характерні симптоми печії допомагають:

 • Порція йогурту або склянка молока
 • Стакан теплого молока зі столовою ложкою меду
 • У звичайному випадку для швидкого і ефективного придушення симптомів печії застосовуються спеціальні лікарські засоби — антациди, нейтралізують соляну кислоту, яка входить до складу шлункового соку. Під час вагітності самостійно лікувати печію антацидами не рекомендується — спочатку необхідно проконсультуватися з лікарем або фармацевтом. Якщо напади печії інтенсивні і часті, лікар може порекомендувати більш ефективні і потужні засоби для профілактики і придушення печії, які безпечно приймати під час вагітності.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.