Як позбутися нав’язливих думок?

Багато людей хоча б раз у житті зіштовхуються з нав’язливими думками, діями, бажаннями. Ці нав’язливі стани приходять мимо волі і бажання людини. Чим більше людина намагається блокувати такі думки, тим сильніше вони лізуть в голову. Причина появи нав’язливих думок — це страх, який сидить глибоко в підсвідомості. Під впливом нав’язливих думок, людина може робити дурні вчинки, вести себе неадекватно. Причому індивід повністю усвідомлює безглуздість своїх дій, але нічого не може з собою вдіяти. Люди, яких мучать нав’язливі стани, часто придумують спеціальні ритуали, щоб полегшити свій стан. Ці ритуали стають життєво необхідними, починається невроз нав’язливих думок.

Найпоширеніші нав’язливі стани і думки:

 • агресія: бажання завдати тяжкі ушкодження близьким, родичам, просто перехожим; бажання виїхати на зустрічну смугу
 • хвороблива помисливість, пов’язана з надмірною особистою відповідальністю: чи точно я вимкнув світло, газ, не забув я закрити двері; чи не їде це пожежна машина до мене додому і т.д.
 • нав’язливе бажання чистоти та особистої гігієни: багаторазове і дуже ретельне миття рук, стерилізація посуду, боязнь зайти в громадський туалет ітд.
 • нав’язливе виконання різних ритуалів, пов’язаних з прикметами, щоб не допустити біди: стукання по столу, плювання через ліве плече, звернути з дороги, побачивши чорну кішку, підрахунок чогось певну кількість разів ітд.
 • нав’язливий порядок: склянки повинні стояти тільки в певному порядку, книги — в певній послідовності, килим повинен лежати строго перпендикулярно стіні і т.д.
 • сексуальні страхи: боязнь опинитися гомосексуалістом, лесбіянкою, мазохістом, педофілом ітд.
 • нав’язливі думки про смерть: боязнь померти несподівано або взагалі болісні думки, що коли то життя закінчитися.
 • Багато людей цікавляться, як лікувати нав’язливі думки і чи можна зробити це без допомоги фахівця? Якщо у вас почався невроз, то самостійно позбавитися від нього дуже складно. Якщо нав’язливі думки ще не зруйнували звичний хід вашого життя, то можна спробувати з ними впоратися самому.

  Як позбавитися від нав’язливих думок: поради психолога

 • Не намагайтеся заблокувати поганих думок, заборонити собі думати про проблему — цим ви ще більше провокуєте нав’язливі стани.
 • Не лайте себе за дурні думки, вони приходять в голову багатьом, просто ви надаєте їм більше значення.
 • Замініть негативні думки позитивними твердженнями: запишіть на одному аркуші паперу свій страх, на іншому — ваше бажаний стан. Наприклад, страх: я боюся підхопити десь якусь інфекцію і важко захворіти. Позитивна аффірмация: я абсолютно здоровий, моя імунна система працює відмінно і захищає мене від усіх недуг. «Поганий» листочок спаліть, аффірмацію завжди носите з собою і читайте, як тільки на розум прийдуть погані думки.
 • Добре допомагає медитація — повне м’язове розслаблення, або читання мантр. В мережі ви знайдете чимало медитативних практик. Виберіть для себе відповідну і медитуйте кілька разів на день. Зняття м’язового напруги зробить вас набагато спокійніше.
 • Якщо нав’язливі стани не дають вам спокою і сильно мучать, не варто замикатися один на один зі своїми страхами. Якщо є можливість, зверніться до досвідченого (!) Психолога, який вже працював з даною проблемою. Фахівець, який Вам потрібен — саме психолог, не лікар.
 • Пам’ятайте, ви самі господар своїх думок і ви можете легко вигнати небажані думки зі своєї голови! Будьте здорові і щасливі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.