Як позбутися мурах у квартирі?

Будинкові мурашки — це дрібні і неприємні комахи, які потрапили на територію Росії з Ефіопії. Також їх називають «фараоновими мурахами», таку назву вони отримали, в результаті помилки шведського вченого Ліннея, який вважав, що батьківщина таких мурашок, Єгипет. У Росії вони з’явилися вже до кінця 19 століття. Хоча особливу увагу на цих комах, звернули в кінці 1940-х років, в той час територія європейської частини країни, була вже «поневолена».

«фараонові мурахи», розмножуються протягом усього року, для існування вони вибирають різні місця, кухні, туалети, ванні кімнати. Враховуючи те, що мурахи дуже дрібні, вони з легкістю подорожують по всьому будинку. Вони поміщаються під паркетом, плінтусами, кахлем і т.д.

Мурахи всеїдні, вони поїдають солодощі, м’ясні вироби, крупи і навіть своїх родичів. Більше того, комахи псують електроприлади, тканини, дерев’яні та шкіряні вироби. Також, переміщаючись з місця на місце, мурашки розносять всілякі мікроби.

Як позбутися від мурашок в квартирі?

Боротися з мурахами важко, але можливо.

Найефективніше рішення, це ремонт (не косметичний). Але такий метод, можуть дозволити собі не всі домочадці, тому переходимо далі.

«Серце» мурашок — гніздо. Там знаходяться самки, що виробляють нове потомство шкідників. Самки ніколи не покидають гнізд, також вони не добувають собі їжу, їх годують безплідні мурашки.

Знайти гніздо мурах, дуже складно. Як правило, гніздо заховано в стіні або в підлозі. Навіть якщо ви знайшли мурашине гніздо, не варто відразу знімати паркет або відколювати кахель. Коридор, що веде в гніздо може бути дуже-дуже довгим, в такому випадку вам доведеться зіпсувати не одну паркетину або плитку. Якщо мурашки годують всю колонію, можна через них спробувати передати отрута, самкам та їх личинкам. Потрібно врахувати, що концентрація отрути, чи борної кислоти, не повинна перевищувати 2-х відсотків. Мураха відразу не загине, а донесе всю отруту до серця «мурашиної зграї».

Кілька корисних рецептів, як позбавиться від мурашок в квартирі:

Запах соняшникової олії явно не подобається «фараонских мурашкам», також листя бузини, м’яти, полину. Пару раз в місяць можна змащувати «мурашині доріжки» часником. Мурахи не виносять цей запах, також запах часнику буде збивати їх з «сліду»

Ще один варіант, необхідно змішати 5 грамів бури, і 5 грамів борної кислоти, 50 мл води, і приблизно 5 столових ложок цукру. Далі сюди ж додаємо варення або мед, трохи менше чайної ложки. Після всього зробленого, розливаємо суміш у дрібний посуд і залишаємо її в декількох місцях по всій квартирі. Зверніть увагу, що такий спосіб не підходить для тих людей, у кого є маленькі діти, або собака, кішка.

Слідувати даними рекомендаціям, необхідно строго, не збільшуючи і не зменшуючи кількість отрути в принадах. Наша мета, це не знищення «робочих» мурашок, а знищення всього гнізда, це дуже важливо врахувати. Мурахи повинні встигнути доставити в гніздо, отруєну їжу.

Щоб комахи не забиралися в продукти, рекомендується використовувати листя м’яти, полину, бузини або соняшникову олію. Також як відлякують коштів, ми рекомендуємо використовувати петрушку, гвоздику, помідорну бадилля.

Розуміння «мурашиної колонії» дозволяє нам знайти не тільки спосіб боротьби проти паразитів, але також позбавляє нас від зайвих страхів. Наприклад, якщо ви повернулися додому з гостей зі шматочком торта, ви принесете в своє житло, лише безплідних робочих мурашок. Вони не в змозі розмножуватися, і заснувати колонію. Запам’ятайте одну просту річ, за розселення мурашок, відповідають самки. Якби це було інакше, то «фараонові мурахи» розселилися б по всьому світу, набагато раніше, ніж є насправді. Якщо у вас все вийшло, і мурашки покинули ваш будинок, ми рекомендували б вам закрити всі щілини, це стосується стиків підлоги, стелі та стін, вентиляційних отворів, особливо зверніть увагу на ті місця, де присутня волога.

Ми сподіваємося, що ваш спокій в будинку, не потривожать «фараонові мурахи», але а в разі якщо все ж і завітають незвані гості, то на питання «як позбутися мурах у квартирі?», ви завжди знайдете відповідь.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.