Як позбутися мошок?

Виникнення мошок в квартирі досить часте і неприємне явище. Вони з’являються найчастіше в кімнатних рослинах, або на кухні через вологість.

Давайте розберемося для початку як позбутися кімнатних і квіткових мошок (так званих сциарід). Адже вони шкодять рослинам: відкладають у землю личинки, які живляться корінням рослин. Через це квітка пересихає і починає гинути. Існує кілька способів позбавлення від них. Давайте розберемо деякі:

По-перше, існують деякі хімічні препарати, після застосування яких, ви забудете про мошка у квітах. Це такі препарати, як:

 • Грім-2
 • Актара
 • Базудін
 • З даного списку особливо можна виділити препарат Грім-2. Він дуже ефективний у боротьбі з личинками мошок. Його потрібно посипати в землю. Але прошу зауважити, хімічні препарати не призначені для профілактики. Вони застосовуються лише в тому випадку, якщо грунт вже заражена, і в ній вже знаходяться личинки сциарід.

  Пам’ятайте, що при використанні хімічних препаратів необхідно дотримуватися запобіжних заходів! Якщо ж у вас є дитина або домашній вихованець, то краще буде проводити обробку грунту в їх відсутності. Також, рекомендується обробляти грунт в рукавичках, окулярах і масці. Квартиру, бажано, після цього провітрити.

  По-друге, якщо все-таки небажано витрачати гроші на хімію, існує і більш простий, економічний спосіб — це сірка.

  Для того, щоб обробити грунт сіркою, нам знадобиться кілька сірників (4-х буде достатньо). Ми просто встромляємо сірники в землю голівкою вниз. Потім трохи зволожуємо верхній шар грунту.

  По-третє, є ще деякі способи, що допомагають позбутися від дрібних мошок самостійно. Це поливання рослин слабким розчином марганцівки або ж мильною водою. Але при цьому пам’ятайте, що все має бути в розумних межах! Розчин марганцівки повинен бути трохи рожевим. Інакше ви ризикуєте спалити рослина.

  Давайте тепер поговоримо про те, як позбавитися від мошок на кухні. Для початку необхідно визначити причини їх виникнення. В основному, це будь-якої підгнилий продукт харчування. Це може бути все, що завгодно: фрукти або овочі. Саме в такий, кислому середовищі вони і розмножуються. Тому, потрібно знайти цей продукт і позбутися від нього!

  Звичайно, нерідкі випадки, коли мошки залишаються в квартирі навіть після того, як ми викинули гниючи продукт. Як же позбутися від мошок при такому розкладі? В даному випадку, ми можемо накрити всі продукти харчування небудь. Якщо крупи (або що-небудь інше) знаходяться у вас в банках, то банки слід накрити кришкою, коли ж в пакетах, то пакет необхідно чимось зав’язати. Без місця проживання мошки швидко гинуть. Також, бажано перекрити їм доступ до води, бо вона потрібна їм для життя.

  Є, звичайно, ще деякі способи позбавлення від сциарід. Це, в основному, так би мовити, народні засоби.

  Наприклад, такі засоби як: ловля на липку стрічку або тарілку з винним оцтом, при додаванні крапельки рідкого мила. Можна спробувати ще ось такий неординарний спосіб: увіткнути в апельсин спецію «гвоздика». Той запах, який буде виходити з такої конструкції, повинен відлякати мошок, і вони, в свою чергу, підуть з вашого будинку.

  До речі, ще одним способом проникнення мошок в ваш будинок може служити раковина. Нерідко мошки з’являються звідти. Якщо це так, то потрібно раковину почистити, так як в ній, швидше за все, скупчилися залишки їжі. Для прочищення раковини слід включити сильний напір гарячої води, а потім продовжити чистку вантузом.

  Хотілося б внести ще одне доповнення: позбавлення квартири від мошок цілком і повністю залежить від чистоти. Так що, бажано, щоб у вас була чистота будинку (регулярно виносьте сміття, мийте відро для сміття), та й взагалі частіше прибирайте кухню і провітрюйте її. А якщо ж Ви маєте домашніх тварин, мийте частіше їх миски.

  Якщо після всього зробленого мошки залишилися у вас в квартирі, як позбутися вже й не знаєте, зробіть наступне: потрібно зібрати всіх мошок в одному місці, а потім знищити їх разом. Для цього вам необхідно взяти невелику скляну банку, в неї покладе шматочок хліба або фрукта, залишити в якомусь місці на кухні. Через деякий час, в банку налетять досить багато цих комах. Ось тут то ви і можете накрити банку кришкою і позбутися від неї.

  Звичайно ж, можна використовувати для боротьби з вошами різні хімічні засоби (наприклад, дихлофос). Але, якщо у вас є діти або домашні тварини, то не варто цього робити. Спробуйте впоратися іншими способами, які не принесуть шкоди здоров’ю Вам і Вашим домочадцям.

  Ну ось, тепер ви знаєте всі способи як позбавиться від мошок будинку. Удачи Вам в боротьбі з ними!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Домашнє господарство. Додайте в закладки постійне посилання.