Як позбутися мишей?

Якщо у вашому будинку з’явилися миші, необхідно негайно від них позбавлятися. Гризуни — це активні переносники численних захворювань, деякі з них смертельно небезпечні для здоров’я людини. З’явилися особини незабаром почнуть плодитися в неймовірних кількостях, після чого боротися з ними буде набагато складніше. Тому, якщо в будинку або квартирі помічені ці непрохані гості, господарям потрібно вживати термінових заходів для їх усунення. Ця стаття детально розповість вам, як позбавитися від мишей.

Позбавляємося від мишей самостійно

Традиційно в нашій країні люди позбавляються від такої напасті самі, рідко вдаючись до допомоги професіоналів, санітарно-епідеміологічної служби. Для початку необхідно визначити те місце, звідки миша проникає в житло. Якщо на перший погляд цього зробити не можливо, то залишається скористатися найпростішим і ефективним способом — розсипання на ніч борошна або тальку по підлозі, тоді до ранку стане ясно місце проникнення.

Після того, як з’ясували шлях мишей, можна сміливо вибирати і розставляти різні пастки. Наприклад, звичайна мишоловка. В такому випадку успіх справи буде прямо залежати від того, яка кількість мишей відвідало ваше житло. Проти занадто великої кількості гризунів цей спосіб малоефективний.

Варіанти начинок, найбільш підходящі для мишоловок:

 • хліб, просочений рослинним маслом;
 • сало або бекон (сирої);
 • вівсяні пластівці з рослинним маслом;
 • арахіс.
 • Даний спосіб лову мишей надійний, дешевий і досить безпечний для людей і домашніх тварин.

  Добропорядний господар, звичайно, бажає позбутися мишей вдома, і відчує велике полегшення в результаті успіху, але описаний вище процес, треба сказати, малоприємний. Для шанувальників гуманного ставлення до тварин були розроблені спеціальні гуманні мишоловки — вони миша ловлять, але не пошкоджують. Увійшовши в таку мишоловку, сіренька гостя вийти з неї вже не зможе. Відпускати спійману мишу краще подалі від будинку, щоб вона не змогла повернутися (рекомендована відстань — 150 метрів).

  Ще одним надійним варіантом порятунку від мишей є спеціальний клей. Його можна нанести на будь лоток, поклавши в середину принаду. Клей міцно утримуватиме миша до виявлення. На один такий лоток можна зловити відразу кілька особин.

  Кращою захисту від гризунів, ніж кішка поки не придумано. Один котячий запах буде відлякувати цих всюдисущих тварин. Але в двадцять першому столітті дуже багато людей страждають різними видами алергії, тому даний варіант підходить далеко не всім.

  Закликаємо на допомогу професіоналів

  Професійна боротьба з мишами ведеться в кілька етапів:

 • спочатку фахівці проводять обстеження житла,
 • виявляють можливі причини появи гризунів,
 • підбирають комплексне рішення по знищенню шкідників,
 • ведуть суворий контроль над ефективністю проведених робіт,
 • при необхідності виконують корекцію всіх заходів,
 • на закінчення проводяться профілактичні роботи.
 • Фахівці, як правило, для знищення гризунів використовують хімічні отруйні речовини. Для досягнення більш високої результативності застосовується відразу кілька видів отрути. Професійна дератизація надійно позбавить ваше житло від гризунів. Якщо ви зважитеся використовувати отрути самостійно, у такому випадку особливо уважно простежте, щоб отрута був недоступний ні дітям, ні домашнім тваринам.

  Нерідко крім звичайних мишей в наші оселі заглядають і їх леткі побратими. Але кажани досить нешкідливі, а деякі види і зовсім занесені в червону книгу. Тому якщо потрібно прийняти рішення, як позбутися від летючих мишей і гризунів звичайних, не зашкодивши їм, то можна розглянути спосіб боротьби з допомогою ультразвуку. Це дієвий метод і абсолютно нешкідливий для людей і тварин. На сьогоднішній день існують різні ультразвукові прилади для цих цілей. Для кажанів пристрій розташовують у місці їх проживання, наприклад, десь під дахом або на горищі, а для звичайних мишей на рівні підлоги.

  Народні поради

  Крім перерахованих вище способів знищення мишей існують і народні рецепти.

  Для профілактики цієї проблеми людям, що живуть в своєму будинку, потрібно стіни будинку залишати відкритими, а не завалювати їх стосами і різними спорудами. Миші не підійдуть до такого дому — на відкритому просторі вони будуть почувати себе в небезпеці.

  По периметру будинку потрібно висадити звичайну м’яту. Виявляється, гризуни не переносять м’ятного запаху.

  При виявленні норки або отвори в підлозі, через яке миша проникає в будинок, покладіть біля входу тряпочку, щедро змочену в нашатирному спирті або оцті. Миші не переносять різких запахів, вони підуть від вашого житла геть.

  На закінчення дамо пораду, як позбутися запаху мишей. Після того як усіх мишей вивели, залишається неприємний запах, позбавитися від нього можна, розклавши по шафах різні саше з вашими улюбленими ароматами.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.