Як позбутися ліні?

v Відео — «Як позбутися від ліні»

Що таке лінь — насправді ліньки це природний механізм економії енергії, у неї навіть є гарне наукова назва «прокрастинація» — так називають поведінку людини, коли він відкладає справи, ні за що не береться, тягне зі своїми обов’язками або просто лінується. Для чого лінь потрібна людині — вона економить його сили, захищає від перенапруження, до того ж, багато сучасних побутові прилади, по суті своїй — винаходи ледачих людей. Було лінь підмітати — з’явився пилосос, лінь бігати і ходити пішки — машини, автобуси та метро, ліньки ходити в гості — є інтернет. Але в ліні куди менше позитивних якостей, ніж негативних, вона заважає продуктивно працювати, тому кожна людина повинна знати як позбутися лінощів.

Як позбутися від ліні підготовчий етап

З’ясувати причину лені.Дело в тому, що за лінь можна прийняти симптоми різних захворювань. Якщо вам нічого не хочеться, не тільки робити, але й говорити, думати, є, а хочеться лише лежати закривши очі або спати, можливо у вас депресія і варто звернутися до лікаря. За лінь пожни прийняти астенію і апатію при синдромі хронічної втоми — якщо у вас ні на що немає сил, коли беретеся за нову справу у вас швидко опускаються руки. У цьому випадку кращим способом того як позбутися ліні буде звернутися до лікаря і зайнятися лікуванням першопричини. Але не обманюйте себе, не намагайтеся видати звичайну лінь за складне захворювання, тим самим її виправдовуючи, якщо у вас її немає, а лінь є єдиним симптомом. Якщо ви здорові, а ваша лінь є звичайною і нічим не примітною переходите в наступний етап.

Як позбутися від ліні — організація простору

Іноді ліні сприяє саме робоче місце. Воно може бути незручним, не комфортним, або ж навпаки занадто затишним і розслаблюючим. Як позбутися від ліні — перетворити своє робоче місце.

 • Подбайте про те, щоб ваше робоче місце було оптимальним — не надто зручним і не дуже дискомфортним.
 • Виключіть відволікаючі моменти — це може бути телевізор, інтернет, шум за вікном, або інші люди, ті з ким хочеться спілкуватися і веселитися, а не працювати. Приберіть їх з вашого робочого простору, попросіть людину прийти пізніше, вимкніть телевізор з мережі і одягніть навушники.
 • Як позбутися від ліні — основні методи та способи

 • Працюйте при інших людях — коли за людиною спостерігають інші, або просто присутні поруч, йому стає незручно лінуватися, а під суворим наглядом начальства і зовсім неможливо. Якщо ви працюєте на дому, можливо краще змінити місце роботи на офіс, де ви будете в оточенні таких же працівників як ви. Як позбутися від ліні якщо вам потрібно зробити прибирання, покличте гостей, але не щоб вони зробили її за вас, а щоб той факт, що ваш бардак побачать інші люди, мотивував вас прибиратися. Якщо треба щось вчити, можливо краще об’єднатися з однокласниками і однокурсниками (тими що серйозніше) або поїхати в бібліотеку.
 • Включіть в роботу елемент змагання — змагатися можна з ким завгодно: з колегами хто більше зробить або швидше встигне, з батьками і тими з ким ви поруч живете — хто краще вимиє, прибере і швидше впорається, і навіть з самим собою — можна ставити свої особисті рекорди виконання завдань, підготовки до іспитів або швидкісний прибирання.
 • Заохочуйте себе за зроблене і карайте за лінь — введіть для себе систему заохочень і покарань, можливо вам хтось зможе в цьому допомогти. Заохоченнями можуть бути смачні страви, цукерки, шоколад, перегляд серіалів або доступ в інтернет. Покарання можуть бути активними, звичайно, порка міра занадто активна, але для когось актуальна, або покаранням може бути позбавлення чогось важливого для вас, тих же серіалів або інтернету. Ще не зробив не заходити в інтернет, якщо не встиг доробити до початку серії, робиш і не дивишся її. Важливо, щоб ці заходи були добровільними, ви про них прекрасно знали і розуміли навіщо це потрібно.
 • Тепер ви знаєте як позбутися ліні, удачі вам у цьому!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.