Як позбутися головного болю?

Медицина визначає мігрень, як неврологічне захворювання, основним симптомом якого є регулярні напади головного болю. При цьому головний біль часто буває настільки нестерпним, що люди готові «на стіни лізти». Причини нападів настільки різноманітні і трудноопределіми, що схильні до болів роками шукали і думали, як позбутися головного болю. Все стає простіше, завдяки свободі доступу до інформації в інтернеті.

Популярні методи боротьби з мігренню

Боротьба з мігренню ділиться на три категорії:

 • Конвенціональні лікування;
 • Профілактика;
 • Абортивное лікування.
 • Розглянемо детально всі методики.

 • Конвенціональні лікування. Передбачає комплексне лікування, що включає в себе медикаментозну та немедикаментозну профілактику. Таке лікування слід проходити під наглядом кваліфікованого фахівця, який допоможе виявити фактори, що провокують напади головного болю і природу захворювання. Лікування рідко повністю запобігає напади, але знижує їх інтенсивність і пом’якшує симптоми. При лікуванні зазвичай пінімают наступні медикаменти:
 • анальгетики (парацетамол, аспірин);
 • антідепріссанти (амітриптилін);
 • антиконвульсанти (вальпроєва кислота);
 • агоністи серотоніну (суматриптан);
 • також застосовуються препарати натурального походження. Популярним засобом, який знижує майже вдвічі кількість нападів, є екстракт белокопитніка. Також великі дози вітаміну B2 знижує ймовірність нервових розладів, які часто стають причиною нападів головного болю.
 • Профілактика. Профілактика полягає у виявленні факторів, що провокують напади головного болю, і в їх подальшому запобіганні. Основними методами урежения нападів є:
 • дотримання режиму сну (пересипання, як і недосипання, є стресовим фактором);
 • уникнення розумового і фізичного перевтоми;
 • уникнення стресових ситуацій і хвилювань;
 • припинення споживання наркотиків (у тому числі алкоголю, нікотину і кофеїну).
 • Абортивное лікування. Купірування нападів — це боротьба не з причинами, а з наслідками. Хворий мігренню, як правило, починає думати як йому позбутися головного болю тоді, коли починається приступ і біль не проходить сама по собі. Спосіб полегшення страждань зазвичай знаходиться хворими самостійно методом проб. Якщо у вас стався напад головного болю, ось що варто спробувати для щоб вгамувати біль. Для початку забезпечте організму повний спокій. Усуньте всі дратівливі чинники, шум, яскраве світло. Помасажуйте шию і голову біля основи черепа, це допоможе нормалізації кровообігу. Спробуйте китайський масаж — акупрессура. Традиційна китайська медицина давно зарекомендувала себе у всьому світі, і хороший точковий масаж може виявитися досить ефективним у вашому випадку. Натріть скроні ментоловим олівцем або «зірочкою». Приляжте, спробуйте розслабитися. Під шию покладіть грілку з гарячою чи холодною водою (пробуйте різні варіанти). Якщо голова продовжує хворіти — прийміть ванну, гарячу або прохолодну — підбирайте свій варіант. Додайте у воду ароматичне масло — це допоможе вам розслабитися. Якщо ви не хочете приймати ванну, спробуйте просто намочити голову гарячою або холодною водою, а потім туго стягнути голову рушником. Якщо голова продовжує розколюватися і ні спокій, ні масаж, ні водні процедури з ароматерапією не рятують — можете прийняти болезаспокійливі ліки (анальгетик або парацетамол), але краще утриматися від частих прийомів ліків, оскільки вони тільки на початку знімають біль, але при тривалому вживанні дають зворотний ефект, викликаючи «лікарську мігрень». Якщо біль не проходить протягом доби — викличте лікаря, особливо якщо напад супроводжується підвищенням температури тіла та іншими нехарактерними симптомами.
 • Хірургічне втручання

  У 2009 році вчені з University Hospitals Case Medical Center (Клівленд, США) опублікували результат десятирічних досліджень, який свідчив, що причиною мігрені може бути роздратування трійчастого нерва, викликане спазмом м’язів навколо нього, а ін’єкція ботокса і видалення відповідних м’язів ослабляє, або взагалі повністю ліквідує у хворих напади головного болю. Протягом наступного року 57% хворих мігренню, яким була проведена така операція, повністю позбулися від голови болів, а 83% відзначили значний спад інтенсивності нападів. Медицина не стоїть на місці і, можливо, незабаром мігрень перестане бути страшним кошмаром і людей більше не буде цікавити питання, як позбавиться від головного болю …

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.