Як позбавитися від хропіння: причини і лікування

Хропіння властивий не тільки чоловікам, але і жінкам; він може бути великою проблемою для того, хто спить з людиною поруч, а іноді є небезпечним для самого хропе. Є багато способів позбавитися від хропіння, і почати краще з самих нешкідливих, домашніх засобів.

Що допоможе

 • Не спіть на спині. Багато, або навіть більшість тих, хто страждає від хропіння (або скоріше мучить їм інших), частіше і голосніше всього хропуть, коли сплять на спині. Для цього можна спробувати надягати на ніч широкий пояс, і класти між спиною і поясом тенісний м’яч. Це змусить вас перевертатися на бік кожен раз, коли хочеться перевернутися на спину. Якщо людина, яка спить поруч з вами, сильно хропе, спробуйте перевернути його на бік або поворушіть його подушку, щоб він перекинувся сам. Не бійтеся його розбудити — якщо він не прокидається від власного хропіння, значить, спить досить міцно. Крім того, висипатися потрібно все, а не тільки тому, хто хропе.
 • Схудніть. Люди із зайвою вагою хропуть частіше, ніж ті, у кого нормальна вага. Справа в тому, що у них на підборідді і шиї більше жирової тканини; коли людина розслабляється у сні, вони починають тиснути на дихальні шляхи, в результаті чого людина хропе.
 • Зміна харчових звичок. Хропіння може бути викликаний алергічними реакціями в горлі і носових проходах. Такі реакції можуть бути викликані продуктами харчування, наприклад, шоколадом, випічкою, гострими стравами, молочними продуктами.
 • Не їжте перед сном. В ідеалі останній прийом їжі має бути за три-чотири години до того, як ви ляжете спати. Якщо вам дуже захочеться перекусити після вечері, з’їжте яблуко, грушу, або стаканчик йогурту. Повний шлунок тисне на діафрагму і, таким чином, підсилює хропіння.
 • Не вживайте алкоголь перед сном. Алкоголь розслаблює всі м’язи і тканини, утруднюючи рух повітря по дихальних шляхах більше звичайного.
 • Є й інші способи позбутися хропіння. Як правило, їх застосовують, коли у людини є більш серйозні проблеми з дихальними шляхами, ніж хропіння.

  Інші способи позбавлення від хропіння

  увулопалатофарингопластика (УПФП). У ході цієї процедури роблять підтяжку м’якого піднебіння — тієї самої тканини, яка, розслабляючись під час сну, викликає хропіння.

  Лазерна увулопалатофарингопластика — це не підтяжка, а видалення м’якого піднебіння і, іноді, піднебінного язичка. Якщо процедура проходить успішно, пацієнт може того ж дня відправлятися додому.

  Сомнопластіка — це відносно нова процедура для боротьби з хропінням, в ході якої не небо впливають низькими радіочастотами, і на ньому утворюються рубці. Оскільки рубцева тканина є більш щільною і пружною, ніж звичайна тканина неба, пацієнти після сомнопластікі, як правило, перестають хропіти.

  Протріптілін, за деякими даними, є ефективним лікарським засобом проти хропіння. Однак через численні побічних ефектів хірургічне втручання, як правило, краще.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.