Як повернути чоловіка: правила поведінки після розставання

Ще в XIX столітті на Мальті, Філіппінах і в Чилі були прийняті Сімейні кодекси, згідно з якими розлучення в цих державах неможливий взагалі. Однак навіть чоловіки цих країн знаходять способи обійти закон і відправитися на пошуки щастя. Тому жінки всього світу змушені досить часто задаватися питанням — як повернути чоловіка?

Як себе вести після його відходу?

Варіантів відповідей може бути кілька. Як правило, перше, що спадає на думку більшості жінок — помста. Способів здійснити її безліч: шантаж дітьми (наприклад, заборона на зустрічі з ними), вимога матеріальної компенсації (так, Лінда Хемілтон після розлучення відсудила у колишнього чоловіка Джеймса Кемерона сімдесят мільйонів доларів), підступи його нової коханої, загроза самогубством і так далі.

Однак цей шлях — неконструктивний, адже, витрачаючи енергію на винахід та втілення способів помститися зрадливому, жінка тим самим руйнує себе, підсвідомо підсилює і навіть культивує біль від його відходу, втрачає час, який з успіхом могла б витратити на самовдосконалення. Тому найголовніше — заспокоїтися (з допомогою мами, подруги, виконання професійних обов’язків — як завгодно) і вирішити — чи варто за нього боротися?

Якщо відповідь однозначна — так, так, так — потрібно починати роботу над собою, коли емоції після розставання вщухнуть, і з’явиться можливість діяти спокійно і розважливо. Як би не було боляче в це повірити — колишніх відносин вже не повернути. Распавшуюся сім’ю часто порівнюють з розбитою чашкою або вазою — і не випадково, адже порцеляновий посуд можна спробувати склеїти, але первісної краси і витонченості не вийде, приховати тріщину навряд чи вдасться.

Висновок очевидний — не починати спочатку звичні відносини, а створювати нові. Нехай це буде абсолютно інша історія, відкрита з чистого аркуша — але з тим же людиною, рідним і знайомим. Змінити зачіску і стиль одягу, скинути кілька зайвих кілограмів, зайнятися спортом — безсумнівно, правильні «рецепти» виліковування після розставання, однак все це лише півсправи. Набагато важливіше помінятися внутрішньо.

В першу чергу — проаналізувати спільне життя, причому зробити це адекватно, об’єктивно і без зайвих емоцій. Звичайно, він винен, але ж причини його відходу — набагато глибше, було б неправильним звинувачувати в усьому виключно молоду і зухвалу розлучницю. У сімейних конфліктах винні завжди двоє — значить, витоки розбіжностей і проблем потрібно побачити і у власній поведінці (це складно, часом кривдно — але необхідно). І тільки після цього виробляти план повернення чоловіка.

На чужих помилках

Саме правильне рішення — старанно уникати зустрічей з ним в перший час після розставання, коли образа ще не вляглася і можна наробити масу дурниць. Зате потім, перетворившись, ставши сліпучою, впевненою в собі красунею — саме час ніби випадково потрапляти йому на очі (знаючи його щоденний маршрут, звички і захоплення, це не так вже й складно). Проте всі зусилля можна перекреслити однією-єдиною помилкою, найпоширеніші з яких:

 • Прохання повернутися («вернись, я все прощу» — кілька «кіношна» фраза, яка в різних варіаціях досить часто зустрічається і в житті). Раз він пішов, значить, якісь умови спільного життя його не влаштовували. Благати почати все спочатку — демонструвати, що все залишиться, як раніше. Навряд чи він погодиться на відновлення того, від чого втік одного разу.
 • Спроба викликати жалість (нестача грошей, складності у вихованні дітей, проблеми зі здоров’ям, почуття самотності та непотрібності: мета всіх цих аргументів — домогтися його жалості). Така жінка і виглядає відповідно — жалюгідною і непотрібною, непривабливою, не здатною впоратися з емоціями, невпевненої в собі.
 • Звинувачення чоловіки у всьому, що сталося. Нехай вина його очевидна і не викликає сумнівів — якщо є величезна потреба бути з ним, знайдуться і сили для прощення. Агресія, істерика, образи принижують жінку і зводять до мінімуму шанси повернути коханого.
 • Розпитувати про ту, інший — вкрай неконструктивний підхід. По-перше, часто порівняння буває на її користь (а що може бути страшніше, ніж почути подібне). По-друге, навіщо ятрити стару рану, яку з таким трудом вдалося залікувати?
 • Кожен чоловік — мисливець, завойовник по природі, в тій чи іншій мірі. Повернути його — значить, стати абсолютно новою жінкою, незнайомій і загадковою, відносини з якою обіцяють йому безліч приємних і цікавих моментів. Образ і стиль поведінки, продуманий до дрібниць, приємний і собі, і оточуючим — найвірніший спосіб перемогти в цій боротьбі за його серце.

  Дарина Цвєткова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.