Як поліпшити пам’ять — перевірені методики

Є кілька простих способів розвинути пам’ять. За допомогою нехитрих методик і значного часу можна почати впевнено запам’ятовувати імена людей і важливу інформацію про них. Володіючи гарною пам’ять на обличчя і особисті дані і здатністю запам’ятовувати різну інформацію можна не просто справити хороше враження, але і заручитися хорошим ставленням з боку незнайомих людей. Природно, розвиток пам’яті не ставить перед собою метою справляти враження на людей своїми знаннями, але це теж має важливе значення для соціуму.

На що ж звернути увагу в першу чергу?

 • Вправи кожен день
 • Як фізичні вправи зміцнюють м’язи і поліпшують здоров’я, так і вправи для мозку підсилюють зв’язки між клітинами мозку, створюють нові зв’язки і покращують пам’ять.

  Захоплюючий спосіб поліпшення пам’яті — це вирішення завдань і головоломок, наприклад, розгадування судоку або збирання пазлів. Такі ігри зміцнюють пам’ять, так як доводиться визначати зв’язок між об’єктами і створювати асоціації.

  Мозок людини легко зберігає інформацію, але для її відновлення необхідно створювати наслідкові зв’язки, що з’єднують цю інформацію з іншими елементами пам’яті. Таким чином, створення нових зв’язків у процесі гри допомагає тренувати мозок.

 • Повсякденні дії
 • Тут вся справа в спостережливості. Як варіант, можна промовляти свої дії вголос, використовувати всі органи чуття. Спочатку цей метод може здатися дурним, але він працює!

  Звертаючи увагу на повсякденні дії, які не реєструються в пам’яті якимось із органів чуття, мозок може використовувати сигнал від інших органів чуття.

  Суть цього методу в практиці концентрації на щоденних поточних завданнях.

  Ключовою складовою для можливості вилучення з пам’яті деталей є їх візуальний зв’язок з іншими деталями. Мозку простіше згадати картинки, ніж нецікаві букви або цифри. Це дуже проста техніка, але вона вимагає практики.

 • Візуалізація
 • визуализируя те, що необхідно запам’ятати, можна позбутися від необхідності запам’ятовувати велику кількість слів! Використовуючи уяву, можна згадати фільм, навіть епізоди в найдрібніших деталях. Це потужний інструмент для поліпшення пам’яті. Пов’язуючи картинки, що ілюструють інформацію, в осмислену послідовність, можна створити своє кіно.

  Візуальна пам’ять набагато сильніше вербальної. Додаючи зорові елементи до своєї інформації, можна помітно полегшити її запам’ятовування. Тут важлива тренування.

 • Поради та попередження
 • Ігри для розвитку пам’яті та тести для пам’яті — відмінні способи зміцнити зв’язки між клітинами мозку, створити нові зв’язки і поліпшити пам’ять. Більш того, це захоплююче і продуктивне заняття!

  Зв’язки між клітинами мозку змінюються кожен день, коли ми дізнаємося нове або набуваємо новий досвід. І це добре, тому що завжди є способи посилити ці зв’язки і, таким чином, поліпшити пам’ять.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.