Як поліпшити пам’ять: корисні поради

Людський мозок не схожий на пам’ять комп’ютера, яку можна вдосконалити, просто додавши новий чіп. Мозок — один з найскладніших органів людини, і поліпшення пам’яті вимагає великих зусиль. Дійсно, здатність запам’ятовувати поліпшується від вправ і правильної дієти, як м’язова сила. Але деякі дії абсолютно необхідні для поліпшення пам’яті.

Пам’ять — це розумова діяльність по відтворенню інформації, яку людина вивчила або пережив. Пам’ять буває довготривалої і короткочасної. Це може бути інформація про родину і друзів, або робочих процесах, або матеріал, який ви вивчили до іспиту.

Погана пам’ять

Коли ми говоримо «погана пам’ять», ми зазвичай маємо на увазі слабку здатність до спогаду. Спогад можливо, тільки якщо інформація збережена в пам’яті. Поки ми щось не засвоїли, ми не зможемо це згадати. Такі проблеми, як стрес, іноді ускладнюють згадування певних фактів. Систематичні вправи і техніки управління стресом допомагають поліпшити слабку пам’ять.

Техніки поліпшення пам’яті

Прості прийоми бувають дуже ефективні для поліпшення пам’яті. Методи, які поліпшують засвоєння інформації, також допомагають довше утримувати її в пам’яті, а це важливо для полегшення спогади.

Розбиття на шматочки — один з найстаріших методів для збереження в пам’яті. Те, що вам потрібно запам’ятати, слід розбити на маленькі і легко запам’ятовуються фрагменти або групи. Цей прийом можна використовувати при запам’ятовуванні довгих чисел, наприклад, телефонних номерів або слів, які складно записати. Шматки, які розбиті на ще більш дрібні фрагменти, запам’ятовуються механічно.

Наприклад, щоб запам’ятати, як пишеться англійскогое слово together, можна розбити його на частини: to + get + her. Ця техніка допомагає вчитися швидше. Психологічні дослідження показують, що короткострокова пам’ять людини вміщає від п’яти до дев’яти об’єктів. Тому кількість фрагментів повинно бути в цих межах.

Римування — інший популярний спосіб запам’ятовування. У людей природна схильність до запам’ятовування ритмів і рим. Ось, наприклад, віршик, за допомогою якого можна запам’ятати перші цифри числа Пі (3.1415926):

Потрібно тільки постаратися І запам’ятати все, як є: Три, чотирнадцять, п’ятнадцять, Дев’яносто два і шість.

Відомий прийом — побудова зв’язків між об’єктами, які треба запам’ятати. Ця техніка використовується, коли треба запам’ятовувати пари слів або матеріал, який можна звести до пар слів.

Наприклад, щоб запам’ятати англійське слово puddle (калюжа), уявіть людину, який падав у калюжу. Цей образ створить потрібну зв’язок між двома словами.

Ще одна техніка — повторення перед сном. Так як мозок вже готується до сну, інформація організується систематично й ефективно, коли ви заснете. Психологи вважають, що коли людина засинає після міркувань про проблему, підвищується ймовірність того, що він знайде рішення на наступний день.

Деякі прості кроки з поліпшення пам’яті:

 • Бути в розслабленому стані
 • Записати на папері те, що потрібно запам’ятати
 • Прочитати вголос один або два рази і повторити вголос по пам’яті два або три рази
 • Заснути, ні про що не турбуючись.
 • «Намагатися не намагатися» — ще один метод. Іноді ми намагаємося щось пригадати і не можемо, хоча впевнені, що добре це знаємо. Зіткнувшись з таким блоком, слід перестати намагатися згадати, а зайнятися чимось іншим. У більшості випадків необхідна інформація сама спливе в пам’яті через деякий час. До таких проблем схильні люди, які за природою своєю часто турбуються і відчувають стрес.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.