Як поліпшити короткочасну пам’ять — візуалізація спогадів

У багатьох людей час від часу виникають проблеми з пам’яттю. Здатність запам’ятовувати й згадувати необхідну інформацію може виявитися важливою і для процесу навчання, і для подальшого ведення соціального життя. Як же поліпшити свою пам’ять, щоб не потрапити у скрутне становище у вкрай важливий момент? До чого звернутися, щоб пам’ять працювала як відмінно налагоджений мотор?

Метод асоціації

асоціюється всю необхідну вам інформацію з абсурдними візуальними образами. Наприклад, необхідно з собою захопити конверт при виході з будинку. Можна уявити собі цей конверт у величезному розмірі, з величезними зубами, який, клацаючи щелепами, кидається на вас, як тільки ви виходите за двері. При виході з дому образ цього гігантського конверта спливе у свідомості і не дасть його залишити. Чим абсурдніше образ, тим більша ймовірність запам’ятовування.

Ініціали

Можна використовувати для асоціативної пам’яті перші літери імені. Наприклад, можна створити асоціативний зв’язок для запам’ятовування імен. Наприклад, Юра — юродивий, Саша — саше подарував; Маша — схожа на дівчинку з мультфільму «Маша і ведмідь». Таким чином, нескладно співвіднести імена людей, які вам необхідно запам’ятати.

Використовуючи перші літери слів, можна складати запам’ятовуються фрази. Наприклад, щоб запам’ятати назви планет, можна скласти фрази на кшталт: Мама Завжди забороняє мені, Юному слідопитів, Дізнаватися Назви Планет (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон).

Використовуючи перші літери, можна за допомогою абревіатур запам’ятати деяку інформацію. Наприклад, абревіатура «КДБ» означає кольори російського прапора знизу вгору (червоний, блакитний, білий).

При певних обставинах можна запам’ятати імена учасників заходів, повторюючи ім’я людини в момент його подання. Дивлячись в обличчя людині протягом декількох секунд, можна повторити його ім’я або ж провести зв’язок між його ім’ям і зовнішністю. відразу ж глянувши на його бейдж після проголошення вголос його імені.

Візуалізація

Наприклад, необхідно згадати прізвище автора книги. недавно вами прочитаною. Можна спробувати закликати на допомогу тактильні властивості пам’яті та згадати. відчуття від того, як ви тримали в руках книгу, уявити собі обкладинку, її поверхня — ламінована або проста. Можливо. тактильні відчуття виявляться корисними і можна буде представити в пам’яті назву книги та ім’я автора. Цей прийом працює не завжди, але для багатьох людей може бути гарною підмогою.

В якості альтернативи можна частіше грати в ігри, які задіють пам’ять. Це допоможе підтримувати активність мозку і відточувати пам’ять.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.