Як почистити взуття?

Взуття — це одна з найважливіших і до того ж дорогих речей у гардеробі. Будь-яка пара взуття хорошої якості коштує не дешево, проте це не означає, що її експлуатаційний період від цього зросте. Щоб продовжити її життя, слід краще за нею доглядати.

Як почистити взуття правильно

Зазвичай це питання задають багато покупців у відповідних магазинах. Адже взуття може бути пошита з різних матеріалів: шкіри, замші, нубука та замінника замші, тому до кожної пари потрібне особливе «ставлення».

Як почистити замшеве взуття

Це питання найскладніший, оскільки замш один з самих «примхливих» матеріалів. Хоч замшеве взуття і красива, але вона досить швидко втрачає свою привабливість, через деяких зовнішніх факторів: влітку — сонячних променів та пилу, взимку — вологи і солі. Але, якщо доглядати за нею правильно, можна на довгий час зберегти її красу.

 • Перед тим як промити замшеве взуття, слід якомога краще прочистити її щіточкою. Після поставити її, щоб вона просохла.
 • Після цього витерти її акуратно гумової спеціальною щіткою. Робити це потрібно легкими рухами, інакше вона «облисіє».
 • Тільки після хорошої чистки ви можете пофарбувати її за допомогою спеціальної фарби з балончика. Відтінок рекомендується підбирати ретельно, інакше результат вас може розчарувати.
 • Особливо важко взуття з замші доводиться взимку. І виною цьому не лише сльота, але і сіль, яка швидко вбирається в тканину. Багато хто не знає, як почистити взуття від солі, і в результаті вона покривається білими плямами. За допомогою деяких засобів і хитрощів ви можете повернути чобіт колишній вигляд, і з гордістю проносити їх не один сезон.

 • Спочатку, щоб не було подібних проблем, слід постійно робити профілактику для замші.
 • Для очищення білих плям вам знадобиться столовий оцет. Зробивши розчин занурте в нього спеціальну гумову щітку і протріть нею білі місця.
 • Скористайтеся аерозолем.
 • Нубук — це теж один із найніжніших матеріалів для взуття. Тому не дивно, що багато покупців задаються питанням: «Як почистити взуття з нубуку?». По-перше, робити це потрібно дуже обережно, тому що під час чищення такий матеріал дуже легко пошкодити. А якщо пошкодити ворс, тоді на тому місці з’явиться пляма, яка нічим вже не поправити. Примітка: при чищенні нубука ні в якому разі не слід використовувати засоби для чищення замші, інакше це призведе до жахливих наслідків. Вам допоможе тільки спеціальна щітка для чищення нубука, її можна придбати в багатьох взуттєвих магазинах.

  Як почистити світлу взуття

  Краще всього, якщо ви відразу придбаєте спеціальні засоби, що забезпечують змазування і чистку: креми, губки, віск, щітки, спреї і ластики. Склад цих коштів повинен залежати від матеріалу, з якого зроблена ваша взуття. Головне, щоб зберегти колір світлої взуття, ні в якому разі не зберігайте її поряд з чорною, краще підшукайте для неї окреме місце.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.