Як почистити вуха?

Багато людей впевнені, що знають, як почистити вуха від сірки самостійно. Але це не така безпечна процедура, як здається. По-перше, можна поранити барабанну перетинку, що призведе до головних болів і можливу втрату слуху. По-друге, коли людина чистить собі вуха самостійно, він просто проштовхує сірку глибше у вухо і пресує її, тим самим призводить до утворення сірчаних пробок. Якщо людина чистить вуха надто часто, він може зачепити сірчані залози, що призведе до порушення їх функції. Якщо у вас є які-небудь симптоми наявності сірчаної пробки (шум або біль у вухах, резонанс голосу), то краще відразу звернеться до ЛОР — лікаря, а не займатися самолікуванням.

Чистимо вуха дитині

У дітей вушні раковини сформовані так само як і у дорослих, але їм тим більше небажано видаляти сірку звичайними ватяними паличками. Перш ніж почистити вуха дитині найкраще придбати ватяні палички з обмежувачем, і чистити вушка після купання, очищаючи тільки вушну раковину від вологи і сірки і ні в якому разі не чистити в слуховий прохід. Взагалі сірка служить захистом від попадання мікробів у внутрішнє вухо, але якщо ви помітили, що її надто багато, слід звернутися до лікаря.

Чистимо вуха тваринам

Більш важкий питання як почистити вуха кішці, тут головне, щоб вона вас не роздряпала. Кішкам чистять вуха для видалення вушних кліщів. Ознаками наявності кліщів є шалений чесання вух, і трясіння головою. Ще однією ознакою є наявність темно-коричневого нальоту в вусі. Перш ніж чистити вухо кішці слід запастися ватяними паличками, препаратом «Барс» і борною кислотою. Борну кислоту краще насипати на папірець і скласти вдвічі, з таких папірців буде набагато зручніше засипати кислоту в вухо кішці. Наступним етапом у підготовці до чищення вух коту є його сповивання, щоб убезпечити себе від кігтів. Береться ковдру товстіший, лапи кішки притискаються до тіла і ви її окутує, так щоб стирчала одна голова. Для вірності можна зав’язати ковдру мотузкою. Потім можна приступати до самої чищення, але краще робити це з помічником, який буде тримати кота в потрібному положенні. Спочатку, вухо вивертається і паличка змащується «Барсом» і ви очищаєте наліт з вух, але тільки той, що зовні, не слід лізти у саме вухо. Чим хвороба кішки запущений, тим їй болючіше. Але цю процедуру слід все одно робити, тому не треба зупинятися, якщо кішка занадто протестує. Коли вуха стали чистими, слід зробити ще одну процедуру — засипати борну кислоту. Вона присипається на ті місця, які вражені, як пудра. Таку чистку слід проводити 2 рази на тиждень до зникнення ознак кліщів.

Щоб почистити вуха собаці стільки зусиль докладати не доведеться. Собакам потрібно чистити вуха як і людям, регулярно, але слід дотримуватися обережності, щоб не занести інфекцію. Для чищення слід використовувати спеціальний розчин, не можна чистити вуха нерозбавленою перекисом, щоб уникнути опіку. Тампон слід змочити в розчині, а потім добре вичавити, протирати вухо треба зверху вниз, собака сама позбавиться від непотрібної рідини, що допоможе уникнути інфекції. Слід стежити, щоб тампон не проникав у вушний канал, таку чистку можуть робити тільки ветеринари. Якщо у собаки є хронічні захворювання вух, то чистку повинен проводити тільки лікар.

Тепер ви знаєте, як почистити вуха, не залежно людина це чи тварина.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.