Як почистити праска?

Домашня рутина полягає в багатьох речах, які робити, як правило, не дуже хочеться. Тим більше, коли мова заходить про догляд та очищення різних приладів. Як відомо, очищаються вони не дуже бажане, та й сил і часу йде маса. Сьогодні, дорогий читач, ми запропонуємо вам відповідь на питання про те, як почистити праска. Отже:

Чистимо праска правильно

Праска може бути забруднене різними способами. Давайте розберемося, яким чином можна справиться, для початку, з нагаром.

 • Як почистити праска від нагару? Варто зазначити, що багато моделей сучасних прасок і їх підошви не потребують особливої очищенню. Однак якщо ви володієте праскою не останнього покоління, то, напевно, вам іноді доводиться замислюватися про його чистоту. Як правило, для чищення підошви використовують сіль. Візьміть будь-яку невелику ганчірку і насипте туди дрібну сіль. Гарненько протріть поверхню підошви праски для очищення нагару. А ось ще один спосіб. Візьміть звичайний аркуш паперу і покрийте його тонким шаром їдальні солі. На цей же лист додайте тертий парафін, наприклад, від свічки. Розігрійте праску до максимальної температури і поводите їм по аркушу паперу. Іноді, спостерігається дуже сильний ефект очищення. Ще один метод очищення від нагару передбачає використання таблетки гідропериту. Всі процедури необхідно проводити на відкритому повітрі. Розігрійте праску до максимальної температури і поводите таблеткою по поверхні підошви. Буде виділятися сильний газ. В результаті цих маніпуляцій, відбувається відшарування бруду від підошви. Після охолодження праски, необхідно прибрати залишки гідропериту і бруду за допомогою вологої ганчірки, а потім протерти сухою.
 • Як почистити праска від накипу? Це питання постає, мабуть, частіше за інших. Знову ж, сучасні моделі прасок мають функцію самоочищення, що дозволяє швидко позбутися від неприємних відкладень. Народний метод отчистки полягає в наступному. Вам знадобиться якась жароміцний ємність, наприклад, деко, куди б повністю помістилася підошва праски. На дно цієї ємності необхідно додати засіб від накипу, яке продається в будь-якому господарському магазині. Після додавання кошти, необхідно закип’ятити воду в чайнику і налити її на деко. Тепер беремо в руки наш праска з накипом і занурюємо його настільки, щоб тільки підошва опинилася під водою. Тепер потрібно почекати 10 хвилин, міняючи руки, що тримають прилад. Накип повинна зникнути після цих дій.
 • Як почистити підошву праски? Характер очистки підошви визначається тим, як остання була забруднена. Перші два способи, описані вище, підійдуть для отчистки нагару та накипу. Але як ще може бути забруднений праска? Іржа — ось, що робить прасування неможливим. Від іржі на підошві можна позбавиться так. У продажу є спеціальний олівець для чищення підошви праски. У його функції входить очистка від самих різних забруднень — від накипу до крохмальних плям. Необхідно нагріти праску відповідно до інструкції до олівця, нанести його вміст на проблемну поверхню і протерти підошву за допомогою ганчірки.
 • Як почистити тефлоновий праска? Особливий матеріал, з якого виконаний ваш праска, вимагає і особливого ставлення. Тефлоновий праска рекомендують відчищати вологою ганчіркою при невеликих забрудненнях в умовах її повного охолодження. Жовтуватий наліт можна зняти за допомогою вати, змоченою в оцті.
 • Як почистити праска всередині? В даному випадку скоріше мається на увазі те, що всередині парових каналів з’являється накип. Подолати цю проблему допоможе той спосіб, який ми описували при розмові про позбавлення від накипу. Необхідно пам’ятати, однак, що проблема може виникнути знову, якщо ви використовуєте неякісну воду при прасуванні. Як правило, інструкція, що додається до вашої моделі праски, має точної та повної інформації про те, яка вода потрібна для ефективної та безпечної роботи праски.
 • Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з проблемою забруднення вашого приладу. Удачі, дорогий читачу!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.