Як почистити накип?

Накип перетворює побутовий прилад в деталь інтер’єру непривабливого вигляду. Навряд чи хороша господиня потерпить таку ситуацію у себе на кухні. Саме тому, наша стаття розповість вам про те, як почистити накип. Отже:

Очищаємо накип правильно

Наша стаття буде побудована за наступним принципом. Ми почнемо з актуальних порад про те, як чистити накип з приладів, які найбільш всього схильні до цього явища. Перший на черзі — чайник.

  • Як почистити чайник і електрочайник від накипу? Оцтова кислота — це кращий союзник господині в боротьбі з накипом в чайнику. Справа в тому, що дана речовина утворює власні солі, які легко розчиняються у воді і розчиняють накип. Змішайте оцтову кислоту з водою в пропорції 1:10. Залийте цей розчин в чайник і кип’ятіть його на повільному вогні до повного розчинення солей накипу. Для боротьби з накипом в електрочайнику, як правило, використовують спеціальні рідини, розроблені для цих цілей. Досить одного разу прокип’ятити цю рідину в чайнику. Потім залишити його на 15 -30 хвилин. Після цього необхідно ретельно промити нутрощі чайника. До речі, спосіб отчистки звичайного чайника прекрасно працює і з електрочайником. Ще один метод очищення накипу — це використання оцту. Наповніть водою чайник і додайте туди 100 г оцту. Прокип’ятіть вміст чайника, після чого в обов’язковому порядку промийте звичайною водою. Також може допомогти лимонна кислота. На літр води слід додати одну столову ложку лимонної кислоти. Прокип’ятіть чайник з цією сумішшю і залиште його на ніч.
  • Як почистити праска від накипу? Потрібно сказати, що багато сучасних парові моделі прасок забезпечені функцією самоотчісткі, однак, не завжди це допомагає позбутися від накипу. Народний, але перевірений спосіб отчистки куди більш ефективний. Візьміть будь-яку жароміцну ємність, куди б влізла підошва вашого праски. Це може бути, наприклад, деко. На дно ємності покладіть дві підставки, щоб підошва праски не стикалася з поверхнею посуду. Додайте будь-який засіб, бореться з накипом в ємність. Це може бути спеціалізований порошок, або ті речовини, які ми описували вище. Закип’ятіть воду в чайнику і залийте її на дно ємності таким чином, щоб тільки підошва праски опинилася під водою. Тепер необхідно почекати протягом 10 хвилин. Для більш сильного ефекту слід поставити ємність з праскою на слабкий вогонь, так як кип’ячена вода буде швидко остигати.
  • Як почистити колонку від накипу? Спосіб, який ми хочемо вам запропонувати, припускає використання таких атрибутів, як гумова груша, шприц, оцет. Вам доведеться розібрати прилад, щоб відчистити його механізми від небажаної накипу. Вилийте всю воду з колонки. Викриття труби з входу і виходу колонки. Переверніть механізм верх дном. За допомогою гумової груші або шприца необхідно влити в колонку приблизно пів літра оцту. Залиште колонку в такому положенні на деякий час. Кількох годин має вистачити. Поставте прилад на місце і підключіть труби, що подають воду. Під дно колонки поставте таз. Подайте воду і чекайте, поки вся накип не змиється водою. Після того, як ви помітите, що з колонки тече прозора чиста вода, можете підключати інші труби. Якщо ви невпевнені у своїх силах, то вам необхідно викликати фахівця з газової служби.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.