Як побудувати будинок?

У багатьох розвинених країнах кожна родина живе у власному повноцінному і облаштованому будинку, недавно і в Росії з’явилася тенденція продавати свої набридлі квартири у висотках і будувати власні будинки на околицях міста, для того щоб насолоджуватися природою і свіжим повітрям. І от ви і ваша сім’я задумалися про те як побудувати дешевий і гарний будинок?

Як побудувати будинок своїми руками

 • Отже, ви вирішили побудувати будинок своїми руками. Все починається з придбання ділянки, на якому ви надалі будете зводити будинок. Питання це має безліч підводних каменів, тому для початку вам варто визначитися, з яких матеріалів ви будете будувати будинок (брус, піноблоки, каркасний будинок), а також створити проект майбутнього будинку, так як без цього папірця ви не отримаєте дозвіл на будівництво у місцевих властей. Припустимо ви спроектували ваш майбутній будинок і можна починати будівництво.
 • З чого почати і як самої побудувати гарний будинок? Ні для кого не секрет, що будівництво починається з фундаменту. Так що насамперед заливається фундамент. Він буває двох видів: блоковий і заливний. Зробіть розрахунок фундаменту під свій будинок і можете приступати до заливання.
 • Після того як фундамент готовий, робиться цоколь. Будувати цоколь будинку потрібно з матеріалу, який найбільш стійкий до вологи і іншим негативним прояви погоди. А чому відразу після фундаменту не можна почати зводити стіну з пінобетону або якого-небудь білої цегли? Вся справа в тому, що матеріали, з яких зазвичай зводять стіни погано переносять міжсезонну заморозку і разморозку, особливо будучи просоченими вологою. Вони дуже швидко руйнуються. Цоколь же, служить своєрідним буфером, так як нижня частина найбільше схильна згубному впливу вологи від опадів, що випадають, а так само несе величезне навантаження, утримуючи не тільки стіни, а й перекриття будинку.
 • Після того як цоколь готовий, ви можете почати настилати підлоги і влаштовувати перекриття, яких існує два види: бетонні і дерев’яні, якщо ваш бюджет сильно обмежений, то ви можете вибрати дерев’яні підлоги, так як вони трохи дешевше бетонних. Чи не радиться відразу повністю застилати перекриття будинку хорошими дошками, так як в процесі будови вони будуть зіпсовані, наприклад, фарбою або розчином бетону.
 • Після застілка перекриттів починається наступний етап будівництва, а саме зведення стін будинку. Будувати стіни можна з різних матеріалів, таких як керамзитобетонні блоки, цегла, піноблоки, колоди. В залежності від того який матеріал ви оберете технологія зведення стін буде відрізнятися, а також з’являться деякі нюанси. Припустимо, якщо ви оберете такий матеріал як брус, то після побудови вам доведеться додатково утеплювати ваш будинок, так як брус схильний до продуванню, також брус має такі недоліки як осаду і деформація будинку. Якщо ж говорити про каркасних будинках, то їх переваги в тому, що маючи невелику вагу їх можна зводити на ділянках зі складною структурою грунту, також завдяки легкій вазі дому не потрібен великий фундамент, що істотно знижує витрати. Говорячи про недоліки каркасних будинків, це дія на дерев’яний каркас будинку згубних впливів вологи, комах і т.д. А також всі каркасні будинки є типовими і ви не зможете індивідуалізувати свій будинок, тільки якщо спробуєте спроектувати незвичайну зовнішню обробку.
 • Як правильно побудувати будинок

  А що, якщо ви вирішили звести стіни вашого будинку з піноблоків? Розрахуйте кількість потрібних вам піноблоків, а поки їх вам доставляють, прокладете шар ізоляції з руберойду, поверх вашого цоколя, не забудьте залишити виступ під перекриття будинку. Далі йде укладання піноблоків, бажано протягом всієї укладання користуватися будівельним рівнем. Нічого страшного, якщо доставлені вам піноблоки не завжди однакові. Вам також доведеться підпилювати блоки, коли будете класти останній блок в ряду.

  Як побудувати дах будинку

  Після того як стіни будинку зведені, ви будуєте дах. Будівництво даху лякає багатьох людей, які вирішили побудувати будинок самостійно. Для початку радять вибрати форму даху, а також розрахувати кількість і довжину балок, необхідних для будівництва даху, ну а далі можна приступати до роботи. Пристрій даху починається з виготовлення крокв, далі робляться шаблони і створюється весь необхідний комплект. Крокви ставляться на відстані 1 метра один від одного, довгі крокви створюються за допомогою двох коротких. Після того як готовий каркас виникає питання, чим покрити дах? Як і в інших випадках, тут існує кілька варіантів, наприклад, покрити дах металочерепицею, м’якою покрівлею, профлистом або ж ондуліном. За співвідношенням ціна-якість, найбільш вигідним варіантом буде ондулін, так як у нього дуже прийнятна ціна і він дуже стійкий до різних погодних явищ, будь то дощ, сніг або град, також важлива перевага ондуліна в тому, що він дуже легкий, один лист близько 6 кілограм (питання ваги будівельних матеріалів, у самостійній споруді будинку важливий, тому що всі матеріали вам придеться піднімати самому). Після того як ви вибрали ніж будете крити дах, відбувається установка покрівлі.

  Водопостачання будинку та каналізація

  Зовнішні роботи вдома ви повинні завершити обробкою стін сайдингом. А далі вам належить зайнятися водопостачанням і каналізацією будинку. Водопостачання будинку як і будівля самого будинку, починається з проекту, створення якого краще довірити місцевим водоканалу, власне і саму роботу на ділянці ви також можете довірити вашому водоканалу. Перш ніж перекопувати вашу ділянку, вам знадобитися близько 12 підписів від різних інстанцій, але це вже інше питання. Після того як ви отримаєте всі підписи і дозвіл на ведення робіт, можете пред’являти його водоканалу, а той у свою чергу вже почне вести всі роботи. Після створення на ділянці колодязя та проведення в будинок води, варто також подбати про каналізацію. У тому випадку, якщо центральна каналізація не доходить до вашої ділянки, ви можете побудувати власні зручності, вирив глибоку 4.5 метра вигрібну яму і поклавши в її краї бетонні кільця. Укладаючи каналізаційні труби, варто пам’ятати, що не потрібно робити сильні ухили і перегину, бажано використовувати синтетичні труби.

  Енергопостачання будинку

  Після того як закінчені роботи з водопостачання та каналізацією будинку, варто зайнятися електропостачанням. Пам’ятайте що ваш проект електропостачання повинен відповідати всім сучасним нормам. Щоб все було зроблено правильно і за законом, електропостачанням будинку повинна займатися спеціальна організація, тому що якщо що-небудь буде зроблено неправильно, Енергонагляд не підключить ваш будинок до системи. Після того як робота з електропостачання завершена, вам потрібно, щоб інспектор з Енергонагляду справив перевірку проекту, заземлення і проводки. Що стосується газопостачання, то тут також потрібно створити проект і найкраще доручити цю справу знаючим людям, тому що все що стосується газу дуже небезпечно як для життя, так і для майна. Це, мабуть, самі основні моменти будівництва будинку своїми руками. Запасіться терпінням і удачі вам в будівництві власного будинку!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.