Як пити протеїн?

Протеїн, він же білок, — одна з найпопулярніших добавок в меню бодібілдерів. І не випадково: адже він допомагає відновленню та зростання м’язових тканин. Як пити протеїн? Прийом протеїну залежить від його виду, періоду тренувань спортсмена, дози, часу доби і фізичних занять.

Види протеїну:

 • Сироватковий — найпопулярніший серед спортсменів. Нижче ми докладно розглянемо, як правильно його приймати.
 • Довгограючий — засвоюється протягом 7-8 годин, тому приймати його частіше 2 разів на день немає сенсу. Стандартний час прийому — з ранку і перед сном.
 • Протеїн-ізолят — являє собою чистий білок. Його вживають по такому ж принципу, як і сироватковий, але при цьому він засвоюється швидше.
 • Тепер поговоримо докладніше про прийом сироваткового протеїну. У період «сушки» (сгонка жиру і формування м’язів) протеїн дуже корисний. Часто в цей час сироватковий протеїн замінюють протеїном-ізолятів. Він допомагає швидше позбутися від жиру і добитися чіткої промальовування м’язів. В цей період Ви можете приймати або протеїн-ізолят, або сироватковий. Дози протеїну повинні бути невеликі — по 10-15 р.

  У період набору м’язової маси необхідно дотримуватися балансу між прийомом протеїну і білків з їжі. Це співвідношення повинно бути приблизно 50:50. Добова норма протеїну для чоловіків з високим вмістом підшкірного жиру становить 200-250 г, з низьким змістом — 250-300 г. Для жінок аналогічно 180-250 г і 200-250 м.

  Коли пити протеїн? Кращий час для прийому протеїну — ранок, перед тренуванням, після тренування, перед сном і в періоди між прийомами їжі.

  Прийом протеїну з ранку перешкоджає руйнівному впливу кортизону на м’язову масу і насичує енергією. Дозування — 40 г.

  Частота прийому протеїну між сніданком, обідом і вечерею повинна становити 2-4 рази по 25 — 30 р. Так він ефективно засвоїться, і Вас не буде мучити почуття голоду. Пити протеїн під час або після прийому їжі не треба, так як він чи частково засвоїться, чи не засвоїться взагалі. Якщо Ви пропускаєте прийом їжі, то слід прийняти комплексний або повільний протеїн.

  Найбільш ефективні прийоми протеїну до і після тренувань. Справа в тому, що під час інтенсивних фізичних вправ в організмі виникає нестача білка, який потрібно заповнити. Протеїн в цьому випадку засвоїться швидко і якісно. Дозування до тренування становить 20 г, після тренування — 40 г.

  Перед сном краще приймати повільний або комплексний протеїн, щоб уникнути нічного катаболізму.

  Як правильно пити протеїн, в якому вигляді вживати? Можна:

 • Потужний анаболічний ефект дає прийом протеїну з казеїну і сироваткових білків в одній порції. Цю суміш потрібно приймати до і після тренування. Вранці більше підійде гідролізат сироваткового протеїну.
 • Протеїновий порошок можна додати до збитого яєчного білка. Їх потрібно змішати і є отриману суміш ложкою. Якщо виникнуть проблеми з піщеварініем, можна прийняти таблетку бетаїну або іншого препарату, що містить соляну кислоту і пепсин.
 • Протеїн можна змішувати з молоком, кефіром, водою.
 • Натуральне коров’яче молоко містить цінний запас корисних білків. Пийте його.
 • Стейк і яйця також містять велику кількість білків. Особливо ці продукти корисно їсти в період «сушки». Їх досить вживати двічі на день.
 • Не можна:

 • Використовувати блендер для змішування протеїну з іншими продуктами. Консистенція отриманої суміші буде невелика, тому протеїн практично не піддасться переварюванню.
 • Зловживати прийомами протеїну для росту м’язів, інакше може виникнути негативний азотний баланс. Ви будете відчувати відразу до їжі, що містить білок. Якщо таке трапилося, краще на 3-4 дні перейти на рослинну їжу, овочі і фрукти. Після цього Ви зможете відновити прийоми білкової їжі.
 • Приймати протеїн, якщо тіло цього не хоче. Пам’ятайте, що організм кожного індивідуальний.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.