Як пити коньяк?

Коньяк користується популярністю у чоловіків за його міцний смак, строгість і багатий аромат. Не дарма прийнято підносити чоловікові як подарунок хороший дорогий коньяк. Знамениті чоловіки всього світу вважали за краще коньяк. Який же коньяк пив Черчілль, наприклад? Політик, літератор Сер Вінстон Черчілль є прикладом для наслідування окремих людей і зараз. У його смаку був лише вірменський коньяк. Сталін же віддавав перевагу грузинський коньяк («Еніселі», «Кс», «ОС»). Ці марки коньяку можна знайти в продажу до сих пір. Коньяк має багату історію і безліч міфів з приводу його появи. Все це вимагає поваги до певних традицій його вживання.

Обстановка — як пити коньяк

Чималу роль у вживанні коньяку грає обстановка. Щоб правильно пити коньяк, потрібно для початку полюбити його і з задоволенням слідувати всім правилам його пиття. Нехай це буде вечір, горить приглушене світло, грає тиха музика, чути розмови людей. Коли в приміщенні запанувала атмосфера спокою, безтурботності, прийшов час розслабитися і насолодитися бажаним напоєм. Не поспішайте, коньяк призначений для тихої обстановки і душевних розмов.

З яких келихів п’ють коньяк

Щоб слідувати традиціям вживання коньяку, не нехтуйте правилами щодо посуду. Всього лише два види келихів можна використовувати під коньяк. На думку фахівців в даній області, найкраще рішення — це чарки на низькій ніжці з чашею форми тюльпана. Чарки для коньяку вибирають з тонкого прозорого скла. У такий посуд коньяк наливається повністю. Але часто люди обирають келихи кулястої форми, що також вважається правильним. У такі великі келихи можна наливати коньяк тільки на три чверті. Пити коньяк можна лише з цих келихів, оскільки в них довше тримається аромат напою. Якщо недосвідчений любитель коньяку наллє його у винний келих з широким верхом, то він втратить весь ароматний букет коньяку.

При якій температурі можна пити коньяк

Коньяк — це винний напій. Його не можна порівнювати з горілкою, тому й кинути лід в коньяк буде великою помилкою. Коньяк не вимагає охолодження, подавати його слід кімнатної температури (16 °). Цінителі коньяку гріють його теплом долоні, тримаючи чарку в руці і розглядаючи поверхню і колір напою.

Основні правила — як пити коньяк

Коли людина вибрала обстановку, приготував келихи для цього вогняного напою, він готовий пити коньяк. Для початку ми візьмемо в руку келих з коньяком і подивимося на його поверхню, не поспішаючи гріючи в руці напій. Нас не обдурити, визначимо по відтінку вік коньяку. Світло-солом’яний колір говорить про молодість коньяку, ми дамо йому років зо три. Коньяк старше за своїм віком буде мати солом’яно-жовтим або золотим відтінком. Ну, і витриманий, старий коньяк буде мати вогненно-червоний відтінок.

Настав час відчути аромат коньяку. Справжній коньяк буде міняти свій аромат з кожним Вашим вдихом. Вдихнувши перший раз, можна відчути фруктову або квіткову композицію. Злегка збовтавши і вдихнувши вдруге, зазвичай відчувають вже більш важкий аромат.

Пора зробити перший маленький ковток коньяку. Не поспішайте пити коньяк. Ви можете потримати невелику кількість напою мовою і повільно проковтнути, відчувши смак до найдрібніших деталей.

Коньяк можна пити з кавою, шоколадом, сигарою. З кавовим смаком чудово поєднується коньяк XO, до шоколаду візьміть VSOP або XO. Також існує спеціальний сигарний коньяк, він відповідно підходить до викурювання сигари.

Змішувати коньяк дозволяється лише з газованою водою або з тоніком. У такий напій слід додати лід. Правильні пропорції важливі для приємного пиття: змішайте 20 мл коньяку і 60 мл тоніка.

Приємного Вам вечора!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.