Як підвищити вірогідність вагітності — зберігайте оптимізм

Деяким жінкам вдається завагітніти легко і швидко. В інших це може зайняти багато часу, а іноді для цього потрібна медична допомога. Якщо ви пробували завагітніти протягом деякого часу, і вже починаєте хвилюватися через те, що нічого не виходить, почекайте. Як мінімум в однієї з шести пар виникають труднощі з настанням вагітності, так що це дуже поширена проблема. Однак є кілька способів підвищити ймовірність вагітності.

Регулярно займайтеся сексом

Одним з найбільш очевидних способів підвищити ймовірність настання вагітності є регулярний секс, однак про це нерідко забувають.

Пари, в яких обидва партнери працюють, часто зайняті настільки, що не можуть знайти часу для сексу в ті дні, коли жінка найбільш фертильна. Щоб реально підвищити свій шанси завагітніти, необхідно займатися сексом під час овуляції, яка настає приблизно на чотирнадцятий день менструального циклу.

Фахівці вважають, що сексуальні позиції не мають прямого впливу на запліднення. Після закінчення статевого акту можна підкласти під стегна невелику подушку, щоб якомога менша кількість насінної рідини випливало назад.

Підготуйте ваше тіло до вагітності

Серед експертів по фертильності існує загальна думка, згідно з яким, щоб збільшити ймовірність вагітності, жінка повинна підтримувати оптимальну вагу (поговоріть зі своїм лікарем, щоб дізнатися, який саме вагу оптимальний для вас). Надмірна або недостатня вага може порушити регулярність менструального циклу і перешкоджати настанню овуляції. Значні жирові відкладення в області живота можуть негативно вплинути на гормональний фон і, отже, на фертильність.

Якщо ви ще не займаєтеся спортом регулярно, почніть виробляти цю звичку прямо зараз. Регулярні фізичні навантаження, такі як плавання, їзда на велосипеді, пробіжки або прогулянки швидким кроком, можуть істотно збільшити ваші шанси завагітніти. Крім того, хороша фізична форма допоможе вашому організму справлятися з усіма потребами і навантаженнями, характерними для вагітності.

Тим, хто хоче завагітніти, слід кинути палити і обмежити споживання алкоголю.

Куріння позбавляє організм поживних речовин, необхідних для настання вагітності — таких, як цинк, селен та вітамін С. Ця шкідлива звичка також підвищує рівень токсичних речовин, наприклад, кадмію і свинцю, в крові. Якщо ви палите, у вас, ймовірно, знижений рівень гормонів, життєво важливих для вагітності, і вам знадобиться більше часу і сил, щоб зачати.

Уникайте таких препаратів, як ібупрофен, роаккутан — засіб для лікування акне; антигістамінні препарати, діуретики; деякі антибіотики також можуть заважати настанню вагітності. Для зняття болю можна без побоювань використовувати парацетамол; якщо ви приймаєте рецептурні препарати, поговоріть з лікарем про те, як вони можуть впливати на настання вагітності.

Підготуйте до вагітності тіла партнера

Тісна нижня білизна, гаряча ванна і душ, звичка тримати ноутбук на колінах — всі ці дрібниці підвищують температуру мошонки, через що сперматозоїди можуть стати менш життєздатними. Повідомте про це своєму партнеру і переконайте його переглянути свої звички.

Щоб підвищити шанси на настання вагітності, чоловікам рекомендується приймати харчові добавки з вітамінами E і C, а також з цинком. Ці речовини допомагають підвищити кількість і якість сперматозоїдів. На фертильність чоловіків добре впливають регулярні заняття спортом. Куріння чоловіки не так істотно знижує шанс настання вагітності, як куріння жінки, однак, щоб зменшити ймовірність генетичних дефектів у дитини, майбутньому батькові настійно рекомендується кинути палити.

Слідкуйте за рівнем стресу

Якщо ви відчуваєте тривалий або гострий стрес, ваш організм направляє енергію на відновлення і підтримку своїх функцій — одним словом, на виживання. Відтворення собі подібних у таких умовах є другорядним завданням. Ось чому багато експертів вважають, що стрес значно збільшує час, який потрібний для зачаття. Стрес у жінок призводить до надлишкової виробленню пролактину, гормону, який може порушити овуляцію.

Якщо ви живете в дуже швидкому і сумбурному ритмі, щоб завагітніти, вам доведеться впорядкувати своє життя. У будь-якому випадку, вам доведеться відмовитися від скаженого темпу після того, як ви завагітніє і тим більше після того, як народите, так що краще звикати до нового способу життя заздалегідь.

Ваш партнер також повинен спробувати знизити рівень стресу, так як це допоможе поліпшити якість сперми.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.