Як підвищити тиск?

Традиційно гіпотонія — знижений артеріальний тиск — вважається менш небезпечною, ніж гіпертонія, яка спостерігається у значної частини дорослого населення і нерідко призводить до серйозних захворювань. Однак існують дані, які доводять, що небезпека зниженого тиску досить недооцінюється, і його негативний вплив на здоров’я людини може бути вельми різноманітним. У світлі цього профілактика, діагностика та лікування зниженого тиску вимагають пильної уваги.

Гіпотонія в більшості випадків є наслідком недостатнього тонусу кровоносної системи і слабкості судин. Це призводить до сповільнення кровообігу, нестачі кровопостачання окремих органів, зниження кількості вступника кисню і погіршення працездатності систем. Недолік харчування клітин і тканин позначається на загальному рівні функціонування організму, який змушений здійснювати свою звичайну діяльність в умовах дефіциту необхідних речовин.

Як наслідок, людина постійно відчуває втому, млявість, сонливість, занепад сил, апатію, слабкість, дратівливість, не може зосередитися і швидко перевтомлюється, мучиться головними болями і гостро реагує на зміну погодних умов. Подібні симптоми є вірною ознакою зниженого тиску, і можуть посилитися — аж до тимчасових порушень слуху і зору, запаморочення, непритомності. В даному випадку необхідно знати як підвищити артеріальний тиск, і існує безліч перевірених способів зробити це швидко й ефективно.

Перш ніж намагатися зрозуміти як підвищити тиск, необхідно точно діагностувати гіпотонію. Для цього постарайтеся вимірювати свій тиск протягом декількох днів, звертаючи увагу на своє самопочуття — так ви зможете визначити свою «норму», яка може значно коливатися в залежності від віку, статі, ваги і ряду фізичних показників (в середньому зниженим вважається систолічний тиск нижче 100 мм ртутного стовпа, діастолічний — нижче 60 мм ртутного стовпа). Якщо в ході обстеження з’ясується, що ви страждаєте гіпотонією, вам слід звернути особливу увагу на способи підвищити низький тиск, які будуть перераховані нижче.

Починати слід з перегляду свого способу життя з метою привести його у відповідність зі здоровим зразком. Щоб підвищити знижений тиск, необхідно відновити життєві сили всього організму в цілому.

Основні рекомендації

Отже, щоб підвищити тиск людини, варто помістити його в комфортні умови. Спати слід не менше 10-11 годин на добу — по крайней мере, починаючи лікувати знижений тиск. По можливості, дуже бажаний і нетривалий денний сон.

Слід уникати надмірних фізичних перевтоми, але разом з тим пам’ятати, що помірні фізичні навантаження — запорука здорової кровоносної системи. Від занять в тренажерному залі з підйомом величезних вантажів і статичними навантаженнями краще відмовитися, замінивши їх більш легкими видами фізичних навантажень — нетривалими аеробними тренуваннями, бігом, плаванням, ходьбою.

Благотворно на загальному стані організму і стабілізації тиску позначаться масажі, контрастні душі і ванни. Щовечора рекомендується масажувати ступні, а вранці ходити босоніж (просто по квартирі, або з використанням масажного килимка) і приймати контрастний душ.

Особливу увагу варто звернути не режим харчування, відмовитися від куріння і знизити вживання алкоголю Гіпотоніки бажано харчуватися невеликими порціями 4-5 разів на день, не допускаючи надто великих проміжків між прийомами їжі і не переїду. Під час надходження значної кількості їжі в шлунок потрібна підвищена кровопостачання травної системи, що призводить до недостатнього харчування м’язів та інших органів, і може зумовити різке зниження тиску. По можливості, у першій половині дня варто вживати солоні і жирні продукти (сир, масло, риба), каву, міцний чорний чай — максимальна кількість енергії витрачається організмом саме в цей період, тому слід мінімізувати ризики. Слід пам’ятати, що раціон повинен включати в себе всі необхідні речовини — білки, жири, вуглеводи, вітаміни (перш за все, тонізуючі вітаміни групи В і С) і мікроелементи. Як швидко підвищити тиск? Допоможуть листя салату, селера, морква, квашена капуста, гіркий шоколад, кориця і сухе вино.

Підвищення тиску з використанням народних коштів

Існують способи підвищити тиск народними засобами. Перш за все, це всім доступні напої, продукти і відвари — зелений і імбирний чай, сік буряка, настоянка елеутерококу, глоду, женьшеню, ехінацеї та інші лікарські трави, які мають тонізуючий ефект. Ефективним є також поєднання тонізуючих і заспокійливих речовин — як згадувалося вище, нервозність і дратівливість є одними з базових симптомів гіпотонії. Разом з тим, перш, ніж приступити до лікування народними методами, слід проконсультуватися з фахівцем і уважно дослідити всі можливі реакції організму на ту чи іншу рослину.

Підвищити тиск при вагітності можна будь-якими з перерахованих вище засобів, адже комплекс лікування гіпотонії цілком відповідає необхідному режиму життєдіяльності та в цілому здорового способу життя. Правильне чергування легких фізичних навантажень і відпочинку, комплексне харчування і при необхідності — прийом тонізуючих препаратів допоможуть вирішити проблему.

У більшості випадків спостерігається паралельне зниження систолічного і діастолічного тиску, проте інколи виникає потреба підвищити нижній тиск при нормальному верхньому. Зазвичай в ході правильного лікування нижнє — діастолічний — тиск поступово підвищується до необхідного рівня, і з часом стабілізується. Якщо стабілізація не настає протягом тривалого періоду часу — варто звернутися за додатковою консультацією до лікаря з метою виявлення глибинних причин цього симптому.

Як бачимо, в цілому рекомендації щодо підвищення тиску дуже прості, і почати застосовувати їх можна коли завгодно, поступово зробивши їх частиною свого способу життя і першими кроками на шляху до оздоровлення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.