Як підвищити шанси завагітніти після 35 років — коли біологічний годинник б’ють на сполох

Під нечутне цокання біологічного годинника репродуктивна здатність жінки неухильно знижується. Завагітніти після 35 важко, якщо не неможливо, — не те, що в 20, або навіть 30 з невеликим. Навіть здорові жінки схильні до природного пониженню рівня фертильності. Вірогідність втрати вагітності з віком також зростає. На щастя, медицина робить величезні кроки до вирішення обох цих проблем. З нашої статті ви дізнаєтеся про безпліддя у жінок старше 35 років, його причини, фактори ризику і методах можливого усунення, а також про способи підвищення фертильності після 35. І після 35 можна завагітніти і успішно виносити дитину! Вік не повинен перешкодити вам пізнати радість материнства.

Вік і безплідність

Фертильність — природна здатність до дітородіння. Безпліддя — наслідок дуже низького рівня фертильності. У жінок старше 35 безпліддя означає нездатність до зачаття і виношування дитини навіть після шести місяців активних занять сексом без використання конрацептівов. Безпліддя може бути викликане різними причинами.

Яєчники відіграють ключову роль у нормальному функціонуванні жіночої статевої системи. Яєчники — це пара репродуктивних органів, які виробляють яйцеклітини і виробляють статеві гормони у жінок. Робота яєчників безпосередньо залежить від віку жінки. З віком здатність яєчників виробляти нормальні, здорові яйцеклітини йде на спад. Тому з віком ймовірність зачати і виносити дитину у жінок знижується.

 • Коли жінка ще перебуває в утробі матері («у віці» 20 тижнів), в її яєчниках більше 7 мільйонів яйцеклітин.
 • При народженні їх число скорочується до 2 мільйонів.
 • До періоду статевого дозрівання в яєчниках жінки залишається лише 3000 яйцеклітин.
 • З них тільки 300 досягнуть зрілості і покинуть яєчники в процесі овуляції.
 • Фертильність жінок досягає піку у віці 18-20 років.
 • Скорочення кількості яйцеклітин тривати навіть під час вагітності.
 • У віці 28-29 років темпи скорочення кількості яйцеклітин збільшуються
 • У віці 35 років кількість яйцеклітин стрімко скорочується.
 • У віці 40 років темп втрати яйцеклітин надзвичайно прискорюється.
 • З віком, особливо в період з 33 до 39 років, фертильність стрімко знижується. Зменшується приплив крові до яєчників, від чого страждає і якість, і кількість яйцеклітин. У міру виникнення проблем зі здоров’ям овуляція стає нерегулярною, рівні статевих гормонів, естрогену і прогестерону, знижуються, внаслідок чого підвищується ймовірність розвитку хромосомних аномалій у дитини.

 • Зменшення кількості яйцеклітин і хвороби яєчників: вік негативно відбивається на кількості і якості яйцеклітин в яєчниках жінки. Крім того, вікові процеси часто супроводжуються порушенням дозрівання і виходу яйцеклітин.
 • Зменшення припливу крові до яєчників: посилений приплив крові до органу необхідний для його нормальної роботи. Коли жінка досягає клімактеричного віку, приплив крові до яєчників істотно зменшується, особливо в порівнянні з кровотоком в період юності.
 • Нестабільний гормональний фон: пониження рівня гормонів також впливає на здатність жінки до зачаття. З віком рівні гормонів — естрогену, тестостерону і прогестерону — знижуються, що безпосередньо впливає на здатність зачати і виносити дитину. Нестабільний гормональний фон може бути причиною безпліддя.
 • Шеечная (цервікальна) слиз: клітини, що утворюють вистилку стінок каналу шийки матки, виробляють слиз. Фертильна слиз дозволяє спермі плавно і безперешкодно надходити в шийку матки. Середній термін «життя» сперми — від 3 до 5 днів, або більше у 20-річних жінок. З віком цей термін різко скорочується і в середньому становить 1 день.
 • Інші проблеми зі здоров’ям: аномалії матки, фіброідних пухлини та інші захворювання також можуть викликати безпліддя. Крім того, після 35 років підвищується ймовірність розвитку ендометріозу — захворювання, при якому на яєчниках, маткових трубах та інших органах статевої системи виникають вогнища ендометрія, тобто вогнища розростання ендометріальною тканини. Пошкодження маткових труб може привести до безпліддя. Внаслідок порушення функції маткових труб яйцеклітини не можуть поступити з яєчників в матку, що порушує процес зачаття.
 • Хронічні хвороби: деякі хронічні хвороби і лікарські препарати можуть негативно позначитися на фертильності жінки.
 • Невідомі причини: медичний огляд, як правило, виявляє одну або дві причини, які викликають безпліддя. Однак у деяких випадках причини безпліддя так і не вдається визначити, незважаючи на всебічне медичне обстеження.
 • Порушення овуляції: полікістоз яєчників (ПКЯ) — найпоширеніша причина порушення овуляції. Від 40% до 80% жінок з ПКЯ стикаються з проблемою безпліддя. Від полікістозу яєчників страждає 8 — 10% жінок дітородного віку.
 • Як підвищити ймовірність зачаття

  Шанси зачати і виносити дитину після 35 можна збільшити. Безліч чинників може сприяти безплідності, і хоча деякі з них неможливо усунути, жінка може послабити дію ряду чинників, пов’язаних зі способом життя. Для цього потрібно зрозуміти і прийняти той факт, що зачаття в першу чергу залежить від стану здоров’я. Потрібно поставити перед собою мету — поліпшити стан здоров’я, як фізичного, так і душевного, позбутися шкідливих звичок і уникати стресу. На думку експертів, жіночий організм добре реагує на репродуктивну терапію, якщо він близький до гармонії.

 • Почніть з зміни розпорядку дня. Візьміть до уваги раціон харчування, звички, заняття спортом, поїздки, чинники стресу, методи релаксації, відпочинок в компанії партнера, режим сну, регулярність сексуального життя та інші фактори. Постарайтеся виключити фактори, що негативно впливають на стан здоров’я, наприклад: споживання жирної їжі, алкоголю і кофеїну, куріння. Ці фактори зменшують шанси зачаття і збільшують вірогідність викидня у разі успішного зачаття.
 • Лікарі зі свого боку рекомендують перевірити рівень гормонів. У цьому випадку вимірюється рівень прогестерону, естрогену і гормонів щитовидної залози. При необхідності виконується чищення печінки від токсинів. Також рекомендується скорегувати раціон харчування і вести календар менструального циклу, щоб виявити його порушення. Партнер жінки повинен вивчити різні техніки релаксації, щоб допомогти їй зняти стрес.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.