Як підвищити прогестерон — можна використовувати кілька способів

загрузка...

Прогестерон — це жіночий статевий гормон, який підтримує правильну роботу менструального циклу і дозволяє жінці народити дитину. Недолік прогестерону призводить до порушень в репродуктивній системі жінки. Підвищити прогестерон можна медикаментозним способом, за допомогою дієти, правильного режиму дня і рецептів народної медіціни.как підвищити прогестерон

Гормональна система людини

Гормони — це хімічні речовини, які регулюють обмін речовин, стимулюють ріст і розвиток організму, управляють статевими залозами і репродуктивними функціями, керують поведінкою людини. Виробляються гормони в залозах внутрішньої секреції або окремими тканинами.

«Головнокомандувачем» над усіма залозами внутрішньої секреції є один з відділів головного мозку, який називається гіпоталамусом. Гіпоталамус віддає накази головної залозі внутрішньої секреції гіпофізу, а він уже передає їх іншим залозам — щитовидної, статевих, наднирковим. Ці залози секретують гормони, які переносяться з потоком крові до клітин свого призначення.

Таким чином, гормональна система людини має прямий зв’язок з центральною нервовою системою, що й відбивається на її роботі. Наприклад, стреси, важкі тривалі нервово-психічні навантаження здатні викликати значні збої в роботі гормональної системи. Так, важкі стреси під час війни викликали стійкі порушення менструального циклу у жінок, аж до повної відсутності менструацій.

Має значення і харчування. Гормони — це хімічні речовини, для будови яких потрібні білки, жири і вуглеводи, які ми отримуємо з їжею. Якщо в організмі є нестача якогось гормону, то його хімічну будову може підказати, яку їжу потрібно вживати для того, щоб кількість цього гормону збільшилася.

Наприклад, прогестерон відноситься до стероїдних гормонів, він синтезується в організмі людини з холестерину. Значить, для того, щоб підвищити вміст в організмі прогестерону потрібно вживати в їжу продукти, багаті на холестерин. Це м’ясо, яйця, жирні молочні продукти, в тому числі сир, червона і чорна ікра, тваринні і рослинні жири.

Підвищення прогестерону народними засобами

Народна медицина для підвищення прогестерону традиційно пропонує рослинні засоби. Наприклад, давно відомо, що плоди прутняку звичайного допомагають при порушеннях менструального циклу.

Сьогодні дію цієї рослини вивчено. Встановлено, що екстракти з його плодів пригнічують вироблення пролактину — гормону гіпофіза, який часто є причиною порушень менструального циклу, так як пригнічує утворення гонадотропних гормонів гіпофіза (вони впливають на всю репродуктивну систему людини) і порушують співвідношення між жіночими статевими гормонами естрогеном і прогестероном, придушуючи дія останнього. Застосування плодів прутняку звичайного гармонізує співвідношення між всіма гормонами, які беруть участь в репродуктивній функції жінки. Але особливо підвищується ефективність прогестерону. На основі цієї рослини випускаються лікарські препарати мастодинон, Циклодинон і так далі.

Підвищити кількість прогестерону можуть також простріл луговий, перстач гусячий, малина, манжетка та інші. Приймають їх у другу фазу менструального циклу з 15 по 25 день. Наприклад, настій листя малини готується так: дві столові ложки сухого подрібненого листя малини залити двома склянками окропу, настояти протягом години, процідити і випити протягом дня.

Підвищення прогестерону медикаментозними засобами

З цією метою застосовуються лікарські препарати на основі натурального або синтетичного прогестерону (наприклад, утрожестан або дюфастон). Дози цих препаратів і тривалість застосування визначаються лікарем і залежать від причини порушень в організмі жінки та її загального стану. Всі препарати на основі прогестерону можуть давати побічні ефекти, найнебезпечнішим побічним ефектом є підвищення згортання крові, внаслідок чого в кровоносних судинах утворюються тромби, відриваються і «подорожують» по кровоносній системі, викликаючи закупорку великих кровоносних судин, таких, як легенева артерія, судини головного мозку, черевної порожнини і так далі.

Ще одним небезпечним побічним ефектом лікарських препаратів — аналогів прогестерону є негативний вплив на печінку. Під дією прогестерону знижується рухова активність жовчовивідних шляхів, утворюється застій жовчі, що може призводити до формування холестеринових каменів і розвитку гепатиту.

Тому підвищувати прогестерон медикаментозними способами можна лише за призначенням лікаря і після попереднього обстеження.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.