Як підняти настрій: свято кожен день

Іноді понеділок розтягується на цілий тиждень, а поганий настрій і апатія заважають розслабитися на вихідних. Причина поганого настрою може бути різною — можливо, вам дошкуляє начальник, не розуміють домашні, або накопичилася прання. Незалежно від обставин, ви можете скористатися нескладними, але ефективними способами підняти настрій, розподіливши їх по днях тижня. Якщо до неділі поганий настрій вас не залишить, з понеділка повторіть все знову.

Зателефонуйте одному

Ну ж, не тушуйтесь. Підніміть слухавку і зателефонуйте кому-небудь. Не користуйтеся електронною поштою. Електронне листування безособова, позбавлена емоцій (скільки б смайлів ви не використовували) і ніколи не замінить живе спілкування. Розмовляючи з одним або навіть знайомим, ви розвеселити і відчуєте приплив ендорфінів — гормонів, які відповідають за гарний настрій.

Напишіть лист родичеві

Дивимося вище рада про електронну пошту. Вибрати близької людини, з яким давно не спілкувалися, і напишіть йому, як сильно його любите і цінуєте, як раді, що він є у вашому житті. Або просто напишіть, що відбувається з вами, розкажіть забавну історію або анекдот — словом, що завгодно, що піднімає настрій.

Рухайтеся

Зовсім необов’язково потіти в тренажерному залі, щоб відчути себе краще. Вийдіть погуляти, подихати свіжим повітрям. Якщо погода не дуже розташовує до прогулянок, зайдіть в торговий центр, якщо можливо. Просто рухайтеся, не лежіть на дивані. Повірте, ви відчуєте різницю.

Простіть себе

На аркуші паперу напишіть, що, на вашу думку, ви зробили «неправильно» в минулому, або перерахуйте свої недоліки і упущення. Простіть себе. Повністю. Якщо ви не впевнені, що можете бути прощені за зроблений вчинок, виберіть менш серйозне «гріх», яке ви можете собі відпустити.

Прийміть розслаблюючу ванну або підбадьорливий душ

Можливо, ви вже милися вранці, але тепла розслаблююча ванна з піною або контрастний душ допоможуть вам освіжити сприйняття і по-новому поглянути на ситуацію.

Наведіть порядок

Іноді безлад навколо викликає відчуття безпорадності і безнадійності. Якщо ви знаходитесь в офісі, використовуйте свою обідню перерву, щоб очистити робочий стіл від мотлоху і непотрібних паперів. Вдома виберіть одну кімнату і наведіть у ній повний порядок. Можливо, прибирання варто розпочати з організації простору, на якому ви кидаєте рахунки, ключів та інші дрібні предмети. Організація навколишнього простору допоможе організувати думки і підніме настрій.

Заплануйте обід або вечеря в ресторані

Виберіть один день на наступному тижні і запросіть друга або коханого (кохану) на обід або вечерю. По-перше, тепер вас є чого чекати з нетерпінням, передчуваючи майбутню зустріч, а по-друге, ви зможете відвідати новий ресторан.

Поставте перед собою досяжну мету

Виявляється, якщо уявити, що наша зайнята життя — це всього лише сукупність безлічі дрібних, але цілком здійсненних задач, ми можемо відчути задоволення і радість навіть від самого незначного досягнення. На жаль, ця життєва мудрість відома не всім, і для більшості з нас життя перетворилося на біг по замкнутому колу, без кінця і якого-небудь задоволення. Пообіцяйте собі зробити три звіти по роботі на цьому тижні або приготувати обід — двічі. Погодьтеся, в цьому немає нічого складного, а яке задоволення ви отримаєте, коли виконаєте поставлене завдання.

Почніть вести щоденник

Це може бути щоденник подяки, журнал спостережень, літературний або кінодневнік (в який ви записуєте враження від прочитаних книг або переглянутих фільмів). Щоденник може бути паперовим або віртуальним. Його призначення — служити трибуною для будь-яких висловлювань, в тому числі негативних, що підводить нас до пункту 10 …

Дайте вихід емоціям

Як випливає поплачте. Якщо ви втратили близьку людину або понесли іншу втрату, найкраще дати вихід сльозам. Нехай разом з ними підуть і погані емоції. Не варто розраховувати на негайне полегшення, але через деякий час ви відчуєте себе краще. Ні в якому разі не тримайте емоції в собі, особливо гнів, розпач чи розчарування — вони руйнують. Зателефонуйте другу або родичеві, поділіться з ним своїм горем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.