Як підключити ноутбук до телевізора?

Не секрет, що сучасному світі дуже швидко розвиваються комп’ютерні технології, у зв’язку з чим, стали широко поширені ноутбуки, нетбуки, а останнім часом ще й планшети, не кажучи про те, що, як правило, у багатьох користувачів будинку так ж коштують стаціонарні комп’ютери. Багато власників портативних комп’ютерів, часто носять їх на роботу, возять на дачу.

Переваги ноутбуків і їм подібних в наступному: компактність, Wi-fi, Bluetooth приймачі, картрідер (SD, microSD та інші), робота від акумулятора. Недоліки ж є, але вони не так відчутні: низькі параметри «заліза» у порівнянні зі звичайними комп’ютерами, тачпад, а так же маленький розмір дисплея. Про останній якраз і піде мова в нашій статті.

Дуже незручно дивитися фільм на маленькому ноутбуці або нетбуці, маленький екран, слабкі динаміки. Виникає розумне питання: «Як підключити ноутбук до телевізора і насолоджуватися від перегляду улюблених фільмів в гарній якості»? Вирішення цієї проблеми більш очевидно, що ви могли подумати. У кожного в будинку є телевізор, інше питання старий це ламповий або сучасний жк-телевізор. Останні, так само дуже поширені, так як у наш час немає сенсу купувати громіздкий телевізор, коли можна купити плоский рідкокристалічний телевізор. Коштують вони звичайно, дорожче, але якість зображення чудове, у деяких навіть є функція 3d, що дозволяє дивитися деякі фільми, які ми з вами дивимося в кінотеатрах в 3d-окулярах. До того ж його можна не тільки поставити на спеціальний столик або тумбу, але і повісити на стіну або навіть вбудувати в неї.

Варто зауважити, у телевізійного сигналу дуже низька, за нинішніми мірками, дозвіл, — 720х576 пікселів. Плазмові і Рідко-кристалічні телевізори адаптують зображення за допомогою масштабу під свій дозвіл. Але більшість телевізорів має максимальний дозвіл 1920х1080 пікселів, з цього, можна буде дивитися через телевізор фільми такого ж дозволу. Так само телевізори випускаються різних марок, ноутбуки так само мають різні відеокарти, і контактують вони по різному. Майже завжди зображення доводиться налаштовувати як і в самому телевізорі, так і в настройках відеокарти ноутбука. Це потрібно враховувати, так як спотворення можуть бути різні, зображення може бути розмито, обрізано, або взагалі телевізор ні чого не покаже. Майже всі ці проблеми вирішувані, хіба що вимагають індивідуального підходу, шляхом підключення через різні відеовиходи і застосовуючи різні настройки.

Давайте ж розберемося, як підключити ноутбук до телевізора і отримати задоволення від перегляду лежачи на дивані, а не сидячи за столом. Найкращим способом з’єднання цих двох пристроїв є з’єднання через відеовиходи. Давайте розберемося, які відеовиходи бувають, і які краще використовувати.

 • HDMI — найзручніший і за якістю кращий спосіб з’єднання. У більшості телевізорів з плоским екраном є, як правило два (а іноді й три) відео виходу HDMI.
 • DVI — даного виду роз’єми зустрічаються частіше, ніж роз’єми HDMI, але передають такий же відеосигнал, і за допомогою кабелю або перехідника можна з’єднати вхід і вихід для відеосигналу.
 • VGA — такий роз’єм використовується тоді, коли у комп’ютера немає цифрового відеовиходу. Не рахуючи, цифрових відеовиходів VGA передає сигнал найкращої якості.
 • Класичні відеовиходи — погано передають відеосигнал для телевізора з великим екраном. Зображення при такому з’єднанні в більшості випадків буде розмитим.
 • S-video — даний роз’єм передає лише аналоговий відеосигнал. Більшість телевізорів мають такі виходи і як правило використовуються для підключення таких пристроїв, як наприклад відеокамера.
 • Для початку огляньте свій ноутбук на наявність відео виходів, вони можуть виглядати так:

  Так само оглянете телевізор на наявність таких же відеовиходів. Оптимальним варіантом буде з’єднання пристроїв через HDMI, в разі якщо обидва таких гнізда присутні на панелях ноутбука і телевізора. Якщо ж на ноутбуку є HDMI-вихід, а на телевізорі немає (або навпаки), то можна використовувати перехідник.

  У випадку якщо і там, і там відсутні HDMI виходи, підключати слід через виходи VGA, S-video або DVI. За допомогою таких проводів підключаються монітори до системного блоку в комп’ютерах, з цього, такими ж проводами ви зможете і підключити, в разі необхідності, монітор до вашого ноутбука.

  Істотною перевагою HDMI перед DVI є те, що HDMI — це вдосконалена версія DVI, яка так само передає і звук. DVI, як і HDMI, передає цифровий відеосигнал, VGA і S-video — аналоговий відеосигнал. У разі вибору VGA, S-video і DVI вам доведеться так само використовувати аудіосистему, підключаючи її через аудіовиходи. Аудіовиходи можуть передавати звучання від 2.0 (стерео), наприклад навушники або 2 колонки, до 7.1.

  Щоб отримати по-справжньому якісний звук можна підключити через HDMI ноутбук і домашній кінотеатр, а вже від кінотеатру HDMI — кабель протягнути до телевізора.

  Влаштуйтеся зручніше і насолоджуйтеся якістю зображення! Тепер ви знаєте, як підключити ноутбук до телефізору!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.