Як підібрати протизаплідні таблетки: індивідуальний підхід

Питання контрацепції хвилювали, хвилюють, і будуть хвилювати уми вчених-дослідників. Протизаплідні таблетки наводять жах на жінок, і все ж, незважаючи на всі сумніви, вибір зроблений на їх користь. Природно, відразу з’являється безліч запитань: «Які підібрати протизаплідні таблетки? Де купити? Чи потрібно звертатися до лікаря або можна самій вибрати? »І багато інших. Як часто зрілі жінки, не кажучи вже про молодих дівчат, дотримуються порад подруг, або колег, чи сусідів, а нерідко і просто понадіявшись на рекламу. Такий ось, самостійний підбір протизаплідних таблеток, безумовно, ні до чого доброго не приведе. У кращому випадку виявляться незначні побічні ефекти і виникне небажана вагітність, а в гіршому випадку може призвести до інвалідизації і навіть смерті.

Види протизаплідних таблеток

Всі протизаплідні таблетки діляться на дві великі групи: комбіновані оральні контрацептиви і міні-пілі. До складу комбінованих оральних контрацептивів входить етинілестрадіол і прогестаген (левоноргестрел або дезогестрел). У свою чергу, від кількості містяться гормонів, комбіновані таблетки діляться на: монофазні, двох-і трифазні. Так, в монофазних контрацептивах дози гормонів залишаються незмінними у всіх таблетках. У двофазних контрацептивах в упаковці міститься два види пігулок з різними дозами гормонів, а в трифазних, відповідно, три групи таблеток. Міні-пілі містять тільки прогестин.

Крім того, комбіновані гормональні таблетки можуть бути мікродозованими, низькодозовані, і високодозованими.

Враховуючи дану класифікацію, стає зрозумілим, що вибір протизаплідних таблеток є непростою справою і здійснювати його повинен лікар.

Важливі моменти перед початком прийому пігулок

Щоб підібрати найбільш оптимальні протизаплідні таблетки, кожна жінка в обов’язковому порядку повинна зробити наступне:

 • Консультація лікаря
 • Консультація гінеколога обов’язкове, в ідеалі слід відвідати гінеколога-ендокринолога. Лікар збере анамнез, з’ясує наявність хронічних і перенесених захворювань, алергії і шкідливих звичок (зокрема, паління). Також він визначить відносні або абсолютні протипоказання до прийому гормональних таблеток.

 • УЗД органів малого тазу
 • УЗД органів жіночої статевої сфери обов’язково, воно допоможе виявити приховані або непомічені на огляді захворювання, так як деякі з них є абсолютним протипоказанням до гормональної контрацепції.

 • Гормональний статус
 • Обов’язковий аналіз крові на гормони яєчників (фолікулостимулюючий і лютеїнізуючий гормони, тестостерон).

 • Консультація фахівців
 • Консультація вузьких спеціалістів вимагається у разі наявності хронічних захворювань (цукровий діабет, патологія щитовидної залози, судинні порушення, артеріальна гіпертензія та інші).

  Вибір засобу

  Після попереднього обстеження жінки лікар починає підбирати гормональні контрацептиви з урахуванням отриманих даних.

  Молодим родили жінкам підійдуть мікродозірованние гормональні таблетки, такі як Ліндинет, Новінет, Логест, Мерсилон та інші. Дані препарати відносяться до монофазним контрацептивів, що містять постійну дозу етинілестрадіолу (20 мкг) і прогестину (75-150 мкг). Подібні таблетки ідеально підійдуть для дівчаток-підлітків, так як практично не володіють побічними ефектами.

  низькодозовані гормональні контрацептиви рекомендуються молодим родили жінкам, у випадку, якщо мікродозірованние препарати не блокували овуляцію. До цих таблеткам відносяться: Регулон, Ярина, Три-мерси, Силест, Мікрогінон та інші. Доза етинілестрадіолу в них становить 30 мкг, а доза прогестинов збільшена до 150-300 мкг.

  високодозовані препарати, такі, як Тріквілар, Трізістон, Три-регол призначаються з лікувальною метою (корекція гормональних порушень). Подібні таблетки також рекомендуються жінкам, які приймають лікарські препарати, що послаблюють дію протизаплідних засобів.

  Міні-пілі ідеально підходять жінкам, що годують (не впливають на грудне молоко) і жінкам старше 45 років, які мають різні гінекологічні захворювання (міома матки, ендометріоз та інші).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.