Як пережити тяготи перших місяців вагітності: відпочинок і правильне харчування

Вагітність — період радісний і непростий одночасно. Жінка чекає появи на світ свого малюка, і в той же час іноді переживає певну кількість не надто приємних моментів, які нерозривно пов’язані з материнством. Якщо значне фізичне навантаження на організм доводиться в останні місяці, то вже з другого місяця вагітності майбутня мама відчуває зміни свого тіла та емоційного стану, які не можуть залишатися нею непоміченими. І іноді доводиться прикладати зусилля, щоб протягом всієї вагітності відчувати себе комфортно і жити повноцінним життям.

Другий місяць вагітності дуже важливий, тому що він тісно пов’язаний з раннім розвитком майбутньої дитини — саме в цей період починають формуватися органи. Майбутня мама на другому місяці починає відчувати безліч незручностей, пов’язаних з вагітністю: нудота, блювання, надмірне слиновиділення. І щоб краще перенести цей місяць, варто прислухатися до порад фахівців.

Розвиток ембріона

Другий місяць вагітності (7-10 тиждень) — це ембріональний період розвитку малюка. Він характеризується органогенезу, коли органи тіла починають спочатку позначатися, а потім повноцінно формуватися.

На сьомому тижні ембріон має довжину 16-18 мм, у нього розвиваються повіки, вуха. До восьмої-дев’ятому тижні ембріон досягає приблизно 20 мм у довжину, у нього починають позначатися контури носа, з’являються ніздрі. До десятої тижня він має вже 30 мм в довжину, формується мозок, який до цього моменту становить приблизно одну третину від обсягу тіла ембріона, розвивається нервова система, спинний мозок.

Зміни в організмі жінки

На другому місяці вагітності жінка зазвичай переживає всі труднощі цього періоду. П’ятдесят-дев’яносто відсотків жінок проходять через нудоту, блювоту, запаморочення, печію, надлишкове виділення слини, труднощі в роботі травної системи. Всі ці симптоми нормальні, і часто вони зникають вже на третьому місяці.

Нерідко у жінки виникають проблеми з венами, з’являються судинні зірочки на ногах, а також геморой.

Протягом всієї вагітності у жінки може виникати біль у спині. Боротися з нею потрібно за допомогою масажу і вправ у воді.

Судоми кінцівок найчастіше виникають наприкінці вагітності, але можуть з’явитися і раніше. Якщо жінку мучать судоми, які нерідко виявляються в області литок, то необхідно звернутися до лікаря, який може призначити курс лікування магнієм.

Синдром каналу зап’ястя — це здавлення серединного нерва в каналі зап’ястя, де відчувається поколювання. Це поширена проблема вагітних жінок.

Гормональні перебої в організмі проявляються по-різному. По-перше, груди наливаються, стає важкою, на ній може бути чітко видна судинна сітка, соски темніють і можуть пігментовані. Запаморочення — це теж одна з ознак гормональної перебудови. Всі ці фактори абсолютно нормальні, тому що таким чином організм дає зрозуміти, що в ньому відбуваються зміни, адаптація до нового стану, в якому доведеться перебувати багато тижнів.

Практичні поради, які допоможуть перенести вагітність

переміжна відпочинок з легким навантаженням. Періодично давайте собі можливість відпочити, розслабитися, але також не забувайте про необхідність рухатися, дихати свіжим повітрям. Ходіть пішки не менше півгодини на день.

Алкоголь і куріння під час вагітності строго заборонені. Це справжня отрута для майбутньої дитини, тому що в будь-який період вагітності спиртні напої і нікотин можуть зробити негативний вплив на його нормальний розвиток, заклавши серйозні захворювання. Також уникайте знаходитися в місцях, де ви можете вдихати отруйні летючі речовини, наприклад, фарбу та іншу «хімію», захищайте себе від домашньої побутової хімії. Харчуйтеся збалансовано, не сидіть на дієтах. Повноцінне харчування вагітної жінки — запорука здоров’я, правильного розвитку її майбутньої дитини і її гарного самопочуття. З’їдайте не менше п’яти овочів і фруктів щодня, споживайте продукти, багаті кальцієм (сир, нежирний сир, молоко), які необхідні для формування кісток, не забувайте про вітамін D — він допомагає засвоюватися кальцію. Його можна знайти в яйцях, жирній рибі, печінці.

Їжте достатню кількість зелених овочів, які багаті вітаміном B9 і продукти, що містять вуглеводи, що дають організмові енергію, потрібну для розвитку дитини. Не пропускайте прийоми їжі, на сніданок вибирайте продукти, що містять «повільні» вуглеводи.

Деякі продукти краще виключити з раціону. Серед них: фуа гра, сирі морепродукти, м’ясо з кров’ю, сире молоко, ковбасна нарізка. Все це потрібно, щоб уникнути ризику сальмонельозу та лістеріозу. Будьте уважні до сирих яйцях і їжі домашнього приготування, в якій використовуються продукти тваринного походження.

І найголовніше — не займайтеся самолікуванням, не призначайте собі ліки чи біодобавки самостійно. Під час вагітності потрібно консультуватися з лікарем при найменшому приводі, тим більше, коли мова йде про прийом медикаментів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.