Як перевірити швидкість інтернету?

Під поняттям швидкість Інтернету мається на увазі кількість біт, переданих віддаленого комп’ютера за певний час. В цілому, всі способи, як перевірити швидкість Інтернету, базуються саме на цьому принципі: під час випробування один з комп’ютерів пересилає на інший невеликий обсяг інформації, що відправляється потім назад. Час, витрачений на передачу даних, заміряється, і в підсумку виводиться результат тесту.

Від чого залежить швидкість Інтернету

Нерідко заявлена провайдером швидкість Інтернету не збігається з дійсною. Насправді, вона залежить від ряду чинників, які не в змозі усунути постачальник послуг. Якщо різниця між справжньою швидкістю і зазначеної становить не більше 10%, значить, все нормально: такі невеликі відхилення — в порядку речей. У той же час, якщо розбіжність набагато більше 10%, Ви маєте право звернутися до провайдера з скаргою і вимогою усунути неполадки на ділянці мережі, а потім заново перевірити швидкість Інтернет з’єднання, щоб переконатися в тому, що мережа працює нормально.

Не забувайте і про те, що часто постачальники послуг просто економлять на користувачах: максимально навантаживши певну ділянку мережі, вони не поспішають модернізувати обладнання на ньому, щоб дати кожному клієнту можливість безперешкодно і з максимальною швидкістю, не заважаючи іншим, користуватися Інтернетом. Тому перед тим, як перевірити швидкість Інтернету онлайн, переконайтеся в тому, що провайдер Вас не обманює, інакше тест стане необ’єктивним.

Що підлягає перевірці при тестуванні з’єднання

Є кілька основних показників, що визначаються під час перевірки швидкості з’єднання. По-перше, це швидкість завантаження даних на Ваш комп’ютер: час, за який файл з віддаленого комп’ютера буде переданий Вам. По-друге, вихідна швидкість — швидкість відправки даних з Вашого комп’ютера іншого комп’ютера. Третій параметр — загальна кількість часу, витраченого на тестування. Перш ніж випробувати, як перевірити швидкість Інтернету безкоштовно, приділіть увагу тому, щоб сервіс дозволяв протестувати всі зазначені характеристики.

Деякі програми та служби, крім цих показників, вираховують різницю між дійсною швидкістю, і заявленою провайдером. Можливі й інші розрахунки, вся інформація про які надається у формі звіту. Крім того, багато служб визначають Ваші IP-адресу та приблизне місцезнаходження. Окремі програми навіть здійснюють комплексний аналіз якості мережевого каналу і встановлюють двосторонні затримки по маршруту.

Як правильно заміряти швидкість

Щоб перевірити швидкість Інтернету Megaline, Byfly, Петерстар, Sampo і у інших провайдерів, потрібно завантажити спеціальну програму, або скористатися передбаченими для цього онлайн-службами. Приміром, до останніх відносяться DOMains Whois, Internet Speed Test, Internet Connection Speedometer, Speed Test, TestMySpeed, Numion YourSpeed і ряд інших, як вітчизняних, так і закордонних. До речі, серед російських Інтернет-тестів популярний «Я в Інтернеті!» Від Яндекса.

В цілому, перевірити швидкість передач даних з їх допомогою нескладно: досить зайти на головну сторінку одного з перерахованих сервісів і натиснути на кнопку «Перевірити швидкість», «Почати тест», «Start» та ін: для кожного випадку — свій варіант.

Перед тим, як приступити до тесту, вимкніть у себе на комп’ютері деякі програми. У першу чергу, це стосується менеджерів із завантаження фалів на зразок Bittirrent, eMule, FlashGet і т. п. Вимкніть поштові клієнти, Інтернет-радіо, Google Talk, ICQ, IRC і інші додатки, так чи інакше використовують Інтернет-трафік. Щоб перевірка була якомога об’єктивніше, краще пройдіть тест кілька разів, а потім порівняйте отримані результати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.