Як перемогти стрес? Створити для себе оазис

Стрес і тривоги, будучи невід’ємною частиною нашого життя, здатні передчасно постарити наш організм — як розум, так і тіло. І якщо ефективно не боротися з цими явищами, від постійної напруги почнуть страждати серцево-судинна і імунна системи. У людини, що перебуває під безперервним впливом стресу, часто псується настрій, він стає похмурим і похмурим, знижуються когнітивні функції, він відчуває абсолютний дискомфорт.

Йому вкрай необхідно знайти безпечне і зручне містечко, де він міг би розслабитися і відновити сили, відродити в собі відчуття спокою і безтурботності.

Прекрасно, якщо таку атмосферу вам вдасться створити вдома. Однак якщо в умовах міської квартири виділити одну кімнату для цих цілей буває досить складно, постарайтеся облаштувати хоча б куточок для відпочинку. Що ж стосується робочого місця, додайте до свого робочого столу в офісі хоч пару штрихів, і суха ділова атмосфера стане для вас більш приємною. Пропонуємо вам вісім способів перетворення особистого простору в острівець справжнього комфорту і благодаті.

 • Щоб швидко відновити сили, зверніться до звуків, що породжує безтурботність. Це може бути ваша улюблена музика, спів птахів або шум водоспаду допоможуть вам розслабитися і умиротворитися. Звуки здатні загострити сприйняття і поліпшити настрій.
 • Живі рослини. Живі квіти і рослини у вазонах створюють ауру спокою. Вони благотворно впливають на повітря в приміщенні, породжують позитивну енергію.
 • Освітлення. М’яке освітлення заспокоює і сприяє відпочинку. Плафони світильників повинні давати достатньо світла, але ні в якому разі не бути грубими і дуже яскравими. Можливість регулювати яскравість освітлення дасть відчуття безпеки і контролю над особистим простором.
 • Приємні запахи. Приємні свіжі аромати також здатні умиротворяти. Регулярно провітрюйте приміщення навіть в холодну і вітряну погоду — прочиніть вікно хоча б ненадовго, впустіть свіже повітря. Користуйтеся освіжувачами, іонізаторами повітря, однак дотримуйтесь міри. Вибирайте аромат, який для вас є найбільш приємним.
 • Розстановка меблів. Розміщуйте меблі в повній відповідності з вашими потребами і зручністю. Доповніть інтер’єр деталями, які пробуджують приємні спогади.
 • Текстури тканин. Користуйтеся подушками, покривалами з благородних натуральних тканин. Такими ж повинні бути і штори. Пам’ятайте, у створенні настрою важливу роль грає наше дотик. Все, чого ми торкаємося, має бути приємним на дотик.
 • Символи природи. Додайте в куточку для відпочинку предмети, що нагадують про красу природи. Це можуть бути раковини, камені, пташине пір’я, листя дерев і т.д.
 • Автовідповідач. Якщо вам потрібен час, щоб розслабитися і відновити сили, телефонні дзвінки можуть виявитися перешкодою. Включіть автовідповідач, встановіть мінімальний рівень дзвінка. Повноцінно відпочивши, ви зможете відповісти на що надійшли дзвінки без роздратування.
 • Слідкуйте за навколишнім оточенням — і вдома, і на роботі, свідомо уникайте всього, що дратує і може перерости в конфлікт. Користуйтеся нашими порадами і під час відпустки, коли ви змушені відлучитися з дому надовго. Створюючи свій оазис, ви безперешкодно зможете відпочивати саме тоді, коли вам це необхідно. Адже по суті справи, щоб зняти втому і відновити сили, потрібна така малість.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.