Як перемогти страх перед школою у підлітків: кілька порад батькам

Страх може опанувати кожним — не тільки клерками, які переживають постійний стрес на роботі, але і підлітками, які щодня стикаються з проблемами в школі. Страх перед школою може викликати у підлітків навіть депресію — в легкій або тяжкій формі. Більшість підліткових страхів пов’язано саме зі школою.

Стрес у школярів викликають як шкільна обстановка, так і вчителі і однолітки. Додайте до цього виснажливі і нудні домашні завдання і збуджену атмосферу, яка панує на уроках. Можна з повною впевненістю стверджувати, що школа може стати джерелом неврозів і різних психічних розладів.

Життя підлітка сповнена страхів

Відірваність від колективу однокласників — серйозна підліткова проблема, також викликає страх. У цей період для підлітка дуже важливо, щоб поряд був відданий друг, якому можна відкрити душу. Саме тоді батькам треба проявити свою любов і турботу. Закомплексованих самотньому підліткові особливо потрібно батьківську увагу і підтримка. Ніщо так не піднімає самооцінку, як розуміння і любов батьків.

 • Дуже важливо, щоб батьки усвідомлювали проблеми своєї дитини. Треба відверто поговорити з підлітком і постаратися дізнатися причину його страхів. Ніколи не ставитеся до проблем своєї дитини зверхньо, вважаючи їх нісенітницею, навіть якщо ці проблеми полягають у незгоді з певним предметом.
 • Завжди заохочуйте п опиткі дитини завести друзів у школі. Запрошуйте його шкільних приятелів в гості — тоді якщо вас не виявиться поруч в потрібну хвилину, дитина знайде підтримку у друзів. Довіряйте своїй дитині, його судженням і думкам, його вибором — особливо вибору кола спілкування.
 • Як правило, батьки прагнуть повністю контролювати життя своєї дитини. Якщо ви бачите, що у дитини проблеми в школі, постарайтеся не втручатися і дайте йому шанс вирішити все самостійно, інакше можете тільки нашкодити йому. Якщо ж ситуація стає серйозною, наприклад, якщо однокласники роблять життя вашого сина або дочки нестерпною, або вчитель завантажує дітей нездійсненними завданнями, значить, час втрутитися.
 • Чи не посилюйте проблеми своєї дитини домашніми скандалами, це тільки посилить його страх. Ніколи не виявляйте свого осуду або зневаги до проблем і страхів своєї дитини — він повинен бути впевнений, що завжди зможе виплакатися на вашому плечі. Терпіння і розуміння виразно допоможуть вам подолати страхи дитини, що переживає важкий період дорослішання. Уроки самовладання і довіри, які ви піднесете своїй дитині, запам’ятаються йому на все життя і ще не раз виручать в подальшому житті.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.