Як перемогти депресію: десять простих порад

Восени часто здається, що все хороше вже закінчилося, і попереду нас чекають тільки холоду і нудні вечори вдома, біля телевізора. А що ще робити, коли на вулиці ллє дощ і шумить вітер? У таких умовах легко піддатися депресії і опустити руки. Щоб встояти в нерівній боротьбі з депресією та поганим настроєм, поліпшити якість життя і у всеозброєнні зустріти нову весну, скористайтеся нашими простими порадами.

10. Знайдіть хобі

Напевно, одна з найпоширеніших причин депресії — відсутність не пов’язаних з роботою інтересів і хобі. Коли все життя зводиться до роботи, легко впасти у зневіру, якщо щось не ладиться в професійній сфері. Нудно, і коли справи йдуть дуже добре — нічого домагатися, не до чого прагнути. Тут-то саме час і знайти нове хобі. Інтереси та захоплення дуже важливі для психічного і розумового здоров’я людини, вони допомагають досягти гармонії, підживлюють наше самоповага, та й просто покращують настрій. Заняття улюбленою, цікавою справою дає задоволення і відволікає від інших, більш насущних проблем, негативних думок і емоцій, які часто і призводять до депресії. Особливо допомагають активні заняття, командні ігри, подорожі, робота руками (наприклад, садівництво, рукоділля).

9. Будьте оптимістом

Звичка все бачити в чорному кольорі, ставитися до всього свідомо негативно також може стати однією з причин депресії. Дослідження показали, що люди, які страждають депресією, схильні применшувати свої досягнення, таланти і достоїнства. Люди, задоволені своїм життям, стикаються з невдачами, переживають розчарування, відчувають біль, страх, сум, тривогу і провину точно так само, як і ті, хто схильний до депресії. Але вони не роблять з цього трагедію, не вважають, що їм на долю випали особливі, нелюдські випробування. Ні, вони зберігають присутність духу і не сумують, тому що приймають біль і страждання як невід’ємну частину життя, яку — на жаль! — Неможливо виключити, але можна перенести з мінімальними втратами. Тому у них більше друзів, які, в свою чергу, і допомагають їм подолати життєві труднощі. Любити життя, незважаючи на страждання і біль, — це життєва позиція, осмислений вибір людини, а не даність. І люди, які зробили цей сміливий вибір, гідні того, щоб захопитися ними і наслідувати їхній приклад.

8. Вирішіть проблеми на особистому фронті

Позбутися від депресії також допоможе вирішення проблем в особистому житті. Натягнуті відносини з родичами, заплутані любовні зв’язки, відчуження друзів — все це не сприяє гарному настрою. Звичайно, відразу вирішити всі проблеми на особистому фронті неможливо, робити це потрібно поступово. Ставте перед собою досяжні цілі, а глобальні завдання розбивайте на декілька більш простих, легко здійсненних завдань. Не соромтеся звертатися за допомогою до психотерапевта, сімейного консультанта, звертатися до друзів. Запитайте себе: які негативні або стресові ситуації існують в моєму житті? Як можна їх вирішити? Як налагодити конфліктні відносини? Ні в якому разі не здавайтеся і пускайте події на самоплив. Іноді люди, які страждають депресією, просто нездатні знайти правильне рішення проблеми, так як відкидають всі рішення, які їм здаються неприйнятними, неприємними або неефективними. Не піддавайтеся песимістичним настроям, не дозволяйте песимізму впливати на ваші рішення. Будьте відкриті для всіх рішень, якими б складними або незвичайними вони вам не здавалися.

7. Будьте дружелюбніше з людьми

Намагайтеся бути дружелюбніше з оточуючими. Прояв уваги і щирого інтересу допоможе вам побудувати нові позитивні відносини. Попросіть друзів і близьких не звертати уваги на ваше депресивний поведінку, ігнорувати ваші скарги на життя і не живити вашу жалість до себе. Знайдіть справу, якою ви можете займатися разом з друзями — займатися спортом, танцями, ходити в походи і пр. Допомога друзів полягає в не тому, щоб підставити плече, на якому ви зможете виплакатися, тобто не потурати депресії, а боротися з нею разом з вами. Це логічно підводить нас до пункту 6:

6. Перестаньте себе жаліти

Коли ви скаржитеся на життя, плачете, розповідаєте про свої почуття друзям, обговорюєте з ними ваші проблеми, вони, звичайно, виявляють розуміння і співчуття. На жаль, саме розуміння і співчуття близьких заохочують депресивний поведінку. Іноді, якщо у вас депресія, друзі або члени сім’ї готові повністю звільнити вас від виконання обов’язків по будинку, і ви цілодобово валяєтеся в ліжку, знемагаючи від жалості до себе, поки домашні вас обслуговують. Як наслідок, у вас формується залежність від оточуючих, ви шукаєте їх співчуття всяку ціну. Інші прояви депресивного поведінки — переїдання, хаотична трата грошей, алкоголізм і наркоманія, безладний секс без любові. Все це дозволяє на короткий час забутися і відчути себе краще. Перестаньте себе жаліти і позбудьтеся від цих звичок.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.