Як оформити закордонний паспорт через інтернет?

Інтернет набуває все більшого поширення, проникаючи в самі різні сфери нашого життя. Тут ми спілкуємося, читаємо книги і дивимося кінофільми, здійснюємо покупки і оплачуємо послуги. Відповідати новим вимогам часу прагне і російська держава — кожне відомство і вищі керівники мають свої офіційні інтернет-представництва, деякі ведуть блоги і влаштовують чати з виборцями. При цьому деякі офіційні процедури також починають набувати цифрову форму — в мережі можна знайти тексти законів та указів, скачати зразки бланків для заповнення, скласти заяву на отримання документа. Останньому пункту переліку варто приділити особливу увагу: спробуємо розібратися, як оформити закордонний паспорт через інтернет, що для цього потрібно, які законні підстави і гарантії безпеки цієї процедури.

Відповідно до Федерального закону від 21 грудня 2009 року з 1 березень 2010 року може подати письмову заяву про видачу паспорта нового покоління з терміном дії 10 років (в ньому збільшено кількість сторінок до 46, підвищена ступінь захисту від підробок) або стандартного паспорта з терміном дії 5 років. При чому, незалежно від типу паспорта, з квітня 2010 року заявку на його одержання можна скласти через інтернет. Перед тим як оформити закордонний паспорт через інтернет, варто ознайомитися з особливостями процедури і передбачуваними термінами видачі.

Перш за все, йдемо на офіційний портал «Державні послуги. Електронний уряд »за адресою держпослуги. На стартовій сторінці в правому верхньому куті є посилання «Особистий кабінет», з позначками «вхід» і «реєстрація». Перейшовши за посиланням «реєстрація», ви побачите перелік докладних інструкцій по авторизації, дотримуючись яких ви без праці зареєструєтесь (вводяться дані повинні відповідати дійсності).

Далі на головній сторінці в розділі «Каталог послуг» -> «Федеральна міграційна служба», в списку, що з’явився виберете назву послуги, яка вам потрібна, і перейдіть за цим посиланням. Ви побачите перелік інформації про документ і його отриманні (назва, терміни, необхідні документи, підстави), а також пропозиція «отримати послугу», прийнявши яке ви побачите поля для заповнення — анкета, паспортні дані, місце проживання, номери телефонів, адреси і т . п., які необхідно заповнити. Також до анкети необхідно додати особисту фотографію певного виду.

Процедура подачі особистих даних безпечна — перш за все, вашу особистість перевіряють через електронну пошту, куди приходить код підтвердження (його потрібно відправити на сайт), після чого через СМС проходить перевірку відповідність номера вашого мобільного телефону — отриманий на нього код також потрібно ввести на сайті. Крім того, на домашню адресу заявника надсилається рекомендований лист з додатковими захисними кодами (це може зайняти деякий час — особливості роботи пошти). Після цієї процедури захисту ваша заява офіційно вважається прийнятим. Його пересування можна відстежити зі свого «особистого кабінету» на сайті.

За законом термін оформлення паспорта не перевищує одного місяця з дня подачі заяви за місцем проживання і чотирьох місяців при подачі заяви за місцем перебування. Таким чином, знаючи, як оформити закордонний паспорт через інтернет після подачі всіх необхідних документів ви отримаєте запрошення відвідати відділення Федеральної міграційної служби, де вас додатково сфотографують і повідомлять, коли можна забрати документ (не пізніше одного місяця з дня подачі заяви за місцем прописки, і не пізніше чотирьох місяців — за місцем перебування).

Як бачите, подача заяви на отримання закордонного паспорта — досить проста і надійна процедура, яка не забере багато часу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.