Як обчислити термін вагітності і дату пологів: правильний розрахунок

Гестаційний вік, або вік дитини під час вагітності, обчислюється з першого дня останнього менструального періоду, за яким послідувала вагітність, і дорівнює терміну вагітності. Оскільки точна дата зачаття практично завжди невідома, саме перший день останнього менструального періоду використовується для визначення віку дитини.

Як обчислити гестаційний вік?

 • Останній менструальний період: якщо місячні приходять регулярно і ви можете з упевненістю назвати дату початку останнього менструального періоду, від цієї дати можна вираховувати гестаційний вік дитини (і, відповідно, термін вагітності). Вік дитини під час вагітності розраховується з першого дня останнього менструального періоду, а не з дати зачаття.
 • Ультразвук: якщо місячні приходять нерегулярно або дату настання останньої менструації ви просто не пам’ятаєте, для визначення віку дитини в утробі матері підійде ультразвуковий метод. Визначити гестаційний вік за допомогою ультразвуку можна на самих ранніх термінах вагітності — починаючи з п’ятої-шостої тижні після останнього менструального періоду. Такий метод найкраще застосовувати на ранніх термінах вагітності — приблизно з восьмої по Вісімнадцятий тиждень вагітності. За допомогою ультразвуку визначаються розміри плоду і те, відхиляються вони від нормальних показників на певному терміні вагітності.
 • Як вирахувати дату зачаття?

 • Якщо вагітність протікає нормально: при регулярному менструальному циклі зачаття зазвичай відбувається через одинадцять-двадцять один день після першого дня останнього менструального періоду. Втім, у більшості випадків точну дату зачаття визначити, як правило, неможливо.
 • В особливих випадках: точна дата зачаття відома в особливих випадках — наприклад, при штучному заплідненні або екстракорпоральному заплідненні.
 • Як з’ясувати, коли почнуться пологи?

  Можлива дата пологів розраховується виходячи з дати останнього менструального періоду: пологи починаються в середньому через сорок тижнів після першого дня останньої менструації. Втім, на ці розрахунки покладатися не варто: за статистикою, тільки в п’яти відсотках випадків пологи починаються в належний строк.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.