Як назвати дитину по святцях?

Вибір імені для дитини дається не так вже й легко. Хочеться вибрати гарне, що підходить йому ім’я. Але в той же час ті, хто вірять в значення імен, намагаються підібрати ім’я, що відображає важливі риси характеру людини. Інші ж дають дітям імена за знаком зодіаку. А для когось важливо назвати дитину згідно з церковним календарем.

Як назвати дитину по святцях

Саме про церковному календарі сьогодні і піде мова. Святці — це календар, де записані дні пам’яті святих і церковні свята. По-іншому його називають месяцесловов. Чим керуються батьки при виборі імені для дитини за таким принципом? Найчастіше вони хочуть назвати малюка по святцях, так як вважають, що святий, на чию честь названа крихітка, буде заступником, небесним покровителем і ангелом-хранителем дитини. Будучи вже дорослим, людина зможе звертатися до святого за молитовною допомогою. Багато рідкісних імена на сьогоднішній день як раз і з’являються таким чином, адже ми забуваємо про старі руські імена, таких як Уляна, Тимофій, Макар чи Варвара.

Як правильно назвати дитину по святцях

Виявляється, не достатньо заглянути в церковний календар і подивитися на дату народження дитини. Поставтеся до цього серйозно. Керуватися треба не тим днем, коли малюк з’явився на світ, а вибирати восьмий день від його народження. Чому саме восьмий? Тому що в православ’ї саме на восьмий день хрестили дітей і давали їм імена.

Що робити, якщо на восьмий день від народження дитини немає імені або в цю дату святкується пам’ять святих іншої статі? Не варто засмучуватися. Загляньте в церковний календар і подивіться на сороковий день від народження дитини. В окремих випадках, коли діти народжувалися дуже міцними і здоровими, їх хрестили на сороковий день. Зверніться до православним календарем імен і подивіться, як назвати дитину по святцях.

Не забувайте, що православ’я не є зведенням законів і правил. Головне, це віра, важливо прийняти релігію серцем і душею. І якщо немає в потрібній датою імені святого, назвіть свого дитинчати так, як підкаже вам серце. Може бути ви відчули, що малюка слід назвати в честь святого Сергія, називайте! Прислухайтеся до себе і своїх відчуттів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.