Як назвати дитину — чи потрібно слідувати моді

Як корабель назвеш — так він і попливе, говорить відоме прислів’я. Це можна сказати і про людину. Багато хто вважає, що доля безпосередньо залежить від імені, яке дається при народженні. Тому батьки з особливою ретельністю вибирають ім’я дитині. На вибір впливають сімейні традиції, уподобання батьків і навіть мода. Поговоримо про те, як же зробити правильний вибір і назвати дитину так, щоб його життя було легким і щасливим.

Не варто поспішати з вибором імені. Деякі батьки придумують ім’я майбутнім дітям задовго до їхнього народження, а коли малюк з’являється на світ, виявляється, що він зовсім не схожий на «Івана», наприклад, зате вилитий «Микола».

Багато сімей передають імена в спадщину. Онуків називають на честь дідусів і бабусь. Це давня традиція, але не можна сказати, що в ній немає недоліків. Часто в спадок передаються і риси характеру, і навіть доля. Але людина не може бути ідеальним, тому і така спадщина може виявитися з вадами. Так що, називаючи дитину в четь когось, варто багато разів подумати, перш ніж прийняти остаточне рішення.

Ім’я повинно поєднуватися і з по батькові та з прізвищем. Немає нічого комічного, коли батьки намагаються дати дитині іноземне ім’я, незвичне для нашого слуху, та ще й не поєднується з прізвищем або по батькові. Важкі для імена теж мають недоліки. Малюк буде довго запам’ятовувати таке ім’я і погано його вимовляти, та і його маленьким друзям буде важкувато називати його по імені, що створить проблеми із спілкуванням.

Сліпо слідувати моді теж не варто. Помічено, що мода на імена циклічна. У певні періоди вона повертається. Багато батьків прагнуть не відставати від модних течій ні на крок, але чи завжди це добре? Часто буває так, що в дитячому садку або в школі дуже багато дітей з однаковими іменами, чиї батьки назвали їх згідно останнім писком моди. Виходить так, що окликаючи свого, на ваш поклик обертаються багато. Діти плутають один одного, їх плутають вчителі, вони втрачають індивідуальність. Та й що це за ім’я, якщо так звуть трьох однокласників і ще кілька дітлахів у дворі?

З іншого боку, гонитва за оригінальністю теж не доводить до добра. Деякі батьки не тільки вибирають самі екзотичні імена для своїх дітей, але й вигадують їх самі, що не кращим чином позначається на житті дитини в майбутньому. Іноді ім’я — це просто абревіатура, яку батьки порахували підходящої, оригінальною і актуальною.

З таким ім’ям дитина неабияк намучиться з дитинства, змушений буде вислухати безліч насмішок і неприємних висловлювань на свій і ваш адресу.

Часто хлопчиків називають на честь батька. Фахівці вважають, що це не найкращий варіант. Таке ім’я в поєднанні з по батькові звучить важко, його важко вимовити, а діти виростають у людей нервових і примхливих.

Чи є якась — то залежність від імені і долі, точно сказати не можна. Але помічено, що люди з іменами твердими, жорсткими і самі відрізняються вольовим і рішучим характером. Наприклад, Катерина, Дмитро, Жанна.

Імена м’які додають характеру поступливість і зговірливість. Наприклад, миролюбним вдачею відрізняються Наталії, Сергії, Михайли та Ірини.

Люди з нейтральними іменами часто самі вибирають собі долю і менше залежать від того, що їм визначено. Такими хамелеонами вважаються, наприклад, Анастасії, Артеми, Павли, Ольги та Ганни.

Здається, що при такій кількості умов, вибрати дитині ім’я зовсім не просто, але насправді це не так. Красивих імен таке безліч, що кожен батько обов’язково знайде те, яке ідеально підходить саме для його дитини. Важливо, щоб воно подобалося вам, поєднувалося з прізвищем та по батькові, легко сприймалося на слух, підходило малюкові, і не було занадто дивним для того місця, де ви живете. Намагайтеся не давати дитині подвійних імен — хоч це і прийнято в багатьох країнах, вважається, що така дитина буде жити двоїння, часто суперечливої життям. Таким чином, вибираючи ім’я, прораховуйте всі його плюси і мінуси.

Крім цього, вибір імені — хороше тренування, перший іспит для вас, як батьків. Виходите з інтересів малюка більше, ніж зі своїх, тоді вибір буде правильним.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.