Як навчитися іграм для розвитку пам’яті — захоплюючі і веселі вправи

Є багато ігор, які дозволяють щодня розвивати пам’ять. Такі вправи для мозку прості і забавні, і, тим не менш, це надійний засіб для поліпшення пам’яті. Мозок нагадує по функції м’яз — його треба напружувати і розвивати. Людям властиво мати різні типи пам’яті, такі як оперативна пам’ять, здатність впізнавати обличчя, здатність витягувати інформацію з довготривалої пам’яті. Для розвитку пам’яті слід вибирати ігри, спрямовані на розвиток області, в якій є труднощі.

Мнемоніка

Можна звернутися до найпопулярнішою і перевіреної часом грі, відомої як мнемонічний прийом. Ця методика особливо корисна для людей, у яких розвинене візуальне сприйняття. Наприклад, необхідно запам’ятати список покупок. Можна уявити, як продукти з цього списку виконують немислимі трюки у вашій квартирі, причому в логічному порядку. Можна уявити, як пляшки кетчупу і гірчиці грають у футбол у вітальні, а тут втручається сосиска, б’є по м’ячу і м’яч розбиває пляшку молока, над якою починають плакати пачки печива. Сцену легко запам’ятати чисто візуально, і вона нагадає саме про покупку цих продуктів харчування. Мнемонічний прийом пов’язує пам’ять зі здатністю до візуалізації, таким чином дозволяючи краще запам’ятати необхідні дані.

Пам’ять на обличчя

Використовуючи ігри на пам’ять, можна розвинути здатність до запам’ятовування осіб. Хитрість полягає в тому, щоб вибрати одну визначну рису зовнішнього вигляду людини і асоціювати її з ім’ям людини. Якщо вдасться сріфмовать ім’я та особливість зовнішнього вигляду, гра буде більш успішною, а результат — ефективним. Наприклад, для того, щоб запам’ятати дівчину на ім’я Юля, можна придумати таку риму: «Юля — крохотулю». Дурні фрази на кшталт цієї, як доведено, відмінно працюють, тому що завдяки своїй безглуздості вони відмінно запам’ятовуються і застосовуються, відповідно, в необхідних обставин.

Швидкість запам’ятовування

Грати рекомендується в ті ігри, які не просто покращують пам’ять, але й прискорюють її. Це можуть бути всілякі онлайн-ігри на час, де необхідно швидко вирішувати пазли, складати мозаїку або знаходити відповідності. За умовами гри неможливо перейти на наступний рівень, поки не буде пройдено поточний етап. Пам’ять — це не тільки здатність запам’ятовувати й згадувати, але і швидкість, з якою людина отримує доступ до інформації. Наприклад, деколи нам потрібно до десяти хвилин на те, щоб згадати звичайну річ, і це не завжди припустимо. Граючи в різні ігри на час, можна збільшити швидкість роботи рецепторів пам’яті в необхідних умовах.

Розвивайте оперативну пам’ять, довгострокову і короткочасну пам’ять за допомогою ігор, спеціально призначених для цих видів пам’яті. Ігри, що розвивають короткочасну пам’ять, допомагають вам утримувати в пам’яті інформацію в межах 60 секунд. Довготривала пам’ять дозволяє зберігати інформацію тривалий час і звертатися до неї, коли необхідно. Оперативна пам’ять дає нам можливість працювати кожен день. Наприклад, цей тип пам’яті використовується, коли ви набираєте текст під диктовку. Ігри для розвитку різних видів пам’яті легко можна знайти в інтернеті.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.