Як навчити дитину вирішенню конфліктів: правильне спілкування

Одна з основних обов’язків батьків — навчити дитину вирішенню конфліктів з використанням навичок спілкування і вести переговори для отримання взаємно вигідних результатів. Діти повинні визнати, що дозвіл конфліктів — це навичка, якій потрібно навчатися і практикувати, так як він дозволяє вести відкриту дискусію і отримати базову освіту. Вміння вирішувати конфлікти потрібно практикувати, як у професійній і соціальній, так і особистій сферах життя.

Посилена увага

Батьки повинні навчати дитину вирішенню конфліктів на власному прикладі: показувати, як вирішують суперечку між собою дорослі в повсякденному житті. Не потрібно оберігати дітей від конфліктів, з якими вони стикаються щодня. Коли конфлікти виникають і мають позитивний результат, поясніть дитині, що це цілком нормальна і навіть невід’ємна частина життя. Батьки повинні стежити за тим, щоб діти не були свідками конфліктів, під час яких їх учасники підвищують один на одного голос, використовують ненормативну лексику або застосовують один до одного чинності. Такі ситуації можуть налякати дитину. Діти повинні відчувати себе в безпеці і знати, що батьки їх підтримують. Не допускайте фізичного насильства в присутності дітей.

Діти одного віку і статури можуть спокійно вирішувати свої конфлікти, дотримуючись одне правило: «Сперечайтеся, але не торкайтеся один до одного». При вирішенні конфлікту діти повинні керуватися принципом, згідно з яким вони можуть по черзі висловлюватися і слухати, але при цьому слідувати правилу «торкатися заборонено». Однак правило «сперечайтеся, але не торкайтеся один до одного» не завжди діє, коли діти намагаються вирішити свій конфлікт. Тим не менше, батьки все одно повинні стежити за його дотриманням, хоча іноді їм не заважає втрутитися. Це також прояв старань батьків добре виховати дитину. Спроби навчити дитину вирішувати конфлікти дасть результати в майбутньому. Ті навички, якими буде володіти дитина, принесуть користь всім, кого він зустріне на своєму життєвому шляху. Коли після вирішення конфлікту обидві сторони отримують бажаний результат, діти і дорослі відчувають менше занепокоєння, гніву і розчарування. Якщо конфлікти вирішуються швидко і ефективно, то це зменшує негативний вплив на ваше фізичне і психологічне здоров’я.

Спостереження з боку

Розбіжності з приводу іграшок, продуктів харчування і будь-якого іншого предмета щодня виникають між близнюками. Батьки повинні щодня спостерігати, як діти вирішують конфлікт, але не втручатися. Це буде найкращим уроком, як знайти компроміс. «Не торкайся» — ось головне правило. Нормальною вважається ситуація, коли діти розмовляють, жестикулюють і кричать. Дослідження доводять, що істерики, які відбуваються без присутності дорослих, як правило, тривають недовго, і, отже, безрезультатні. Якщо дитина не досягає поставленої мети за допомогою істерики, то такі витівки більше не повторюються.

Батьки повинні пам’ятати, що дітей, які змогли самостійно вирішити свої конфлікти, потрібно заохочувати. Не намагайтеся щось змінити або розвивати тему конфлікту вже після його дозволу. Якщо батьки приймають той спосіб вирішення конфліктів, який використовують їх діти, це демонструє їх відповідальність. Це дуже важливо для досягнення кінцевої мети підготовки дітей до дорослого життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.