Як написати характеристику на студента?

Будь-який студент, що проходить практику на вашому підприємстві, рано чи пізно звернутися до вас з проханням написати на нього характеристику. Але роботодавці не займаються цим щодня, тому скласти відгук на студента буває проблематично.

Загальні моменти, як написати характеристику на студента

Отже, для початку ви повинні знати, що характеристика на студента друкується на фірмовому бланку, де в обов’язковому порядку вказані реквізити організації: назва, ІНН, розрахунковий рахунок, адреса, телефон та e-mail. Можливо, студент сам принесе вам бланк з навчального закладу, якщо у них так прийнято, уточнюйте, мабуть, у практіканта.После даних про вашу компанію, вказуються дані студента: ПІБ та терміни проходження практики.

Це була своєрідна шапка документа. А тепер ви повинні гарненько обміркувати основну частину характеристики на студента. Згадайте, чим займався студент під час практики, з якого боку він себе показав як фахівець, оцініть його діяльність і професійні якості. Поділимо основну частину на 3 абзацу:

 • Тут вказується перелік робіт, в яких брав участь студент за час практики. Все це повинно бути пов’язано з професійною діяльністю. Уважно вивчіть методичку або план практики, напевно, там буде вказано завдання до практики. Перефразуйте їх і впишіть в даний абзац. Якщо студент виконував інші види робіт, які не мають відношення до спеціальності, то не рекомендується відзначати їх. Не варто записувати, як студент підшивав справи і перебирав папірці.
 • Далі оціните роботу студента, тобто опишіть його ставлення до виконуваної діяльності, знання вміння, навички, ретельність та дисциплінованість. Якщо в попередній частині були зазначені факти, тут залиште свою експертну думку.
 • І в кінці без зайвих слів ставимо позначку за практику.
 • Приклад, як написати характеристику на студента практиканта

  Студент V курсу Петрозаводського Державного Університету філологічного факультету Іванов Іван Іванович проходив кваліфікаційну практику в (назва підприємства) з 1 лютого 2010 р. по 1 квітня 2010 р. в якості стажера-практиканта. В ході проходження кваліфікаційної практики Іванов І.І. вивчив структуру, напрямки діяльності, функції, завдання підприємства; ознайомився з нормативними документами; набув досвіду у вирішенні дослідницьких завдань, навички роботи за фахом, закріпив на практиці знання, отримані у ВНЗ (у цьому пункті напишіть більше конкретної діяльності, ніж розмитих формулювань).

  Іванов І.І. проявив себе як сумлінний, виконавчий комунікабельний, працьовитий працівник. Він шанобливо і доброзичливо ставився до колективу і продемонстрував відмінні знання по своїй спеціальності. Будучи студентом, вже зарекомендував себе як фахівець високої кваліфікації.

  За підсумками проходження кваліфікаційної практики студент Іванов І.І. заслуговує відмінної оцінки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.