Як написати резюме на роботу?

Коли чуєш таке питання: «Як написати резюме на роботу?» — То хочеться відповісти трохи гостро. Резюме на роботу потрібно написати дуже добре. Без виразної і зрозумілого резюме жоден поважаючий себе роботодавець не запросить вас на співбесіду. Існують абсолютно чіткі правила, за якими потрібно складати резюме. Сьогодні, ми спробуємо ці правила висвітлити. Отже:

Як написати резюме на роботу?

Основні правила складання:

 • Вся інформація про претендента повинна бути розкрита максимально повно і чітко, але без надмірностей.
 • Резюме обов’язково має включати повний список досвіду роботи, який відповідає посаді, на яку претендує людина.
 • Вся інформація в резюме повинна бути підтверджена.
 • Це три основні правила, без яких не може бути складено хороше резюме. Розберемо складу резюме по блокам:

 • У першому блоці напишіть ваше ім’я, адресу, номер телефону (код міста в тому числі). Слід написати повне ім’я, тобто прізвище, ім’я та по батькові. Адреса той, по якому ви проживаєте або де ви найчастіше буваєте. Номер телефону, за яким до вас можна додзвонитися в будь-який момент. Це основні атрибути гарного резюме.
 • Опишіть свою мету. Вкажіть ту посаду на яку ви претендуєте. Це важливо, оскільки залишає хороше перше враження про резюме. Хороше перше враження — 50% успіху в отриманні роботи.
 • Далі потрібно описати трудовий досвід. Це основна частина вашого резюме. Місця роботи слід складати у зворотному хронологічному порядку. Тобто від останнього до найпершого. У цій частині необхідно вказати дати початку і закінчення роботи, також опишіть вашу посаду. Якщо ви займали кілька посад, тоді потрібно відобразити їх все. Якщо під вашим керівництвом працювали люди, то це теж потрібно відзначити. Напишіть також назву організації та контактні телефони. Якщо є рекомендації від організацій, то потрібно обов’язково прикласти їх до резюме. Коротко опишіть посадові обов’язки. Якщо ваші успіхи якось відзначалися на попередньому місці роботи, тоді треба про це коротко написати. При описі досягнень обов’язково використовуються дієслова дій. Наприклад, «збільшив», «скоротив», «примножив» і так далі. Чим конкретніше буде подана інформація, тим більше шансів на успіх.
 • Наступний блок правильного резюме — це освіта. Якщо досвід вашої роботи дійсно великий, то про освіту потрібно написати дуже мало. Назва навчального закладу, роки навчання, спеціальність і тема дипломної роботи. Якщо ж ви студент, тоді блок про освіту варто ставити перед блоком досвіду роботи. Справа в тому, що у студентів досвіду роботи за спеціальністю практично немає, а якщо є, то він, звичайно, незначний. Як рекомендації молодим фахівцям потрібно зауважити, що в резюме слід включити ще й ваші досягнення та нагороди. Це можуть бути олімпіади або конкурси, семінари або наукові конференції, де ви брали участь і де були оцінені по достоїнству. Все грамоти та сертифікати потрібно прикласти до резюме. Це, мабуть, все що знадобиться.
 • І останній блок. Він, звичайно, включає в себе опис додаткової інформації. Сюди може входити знання іноземних мов і рівень цих знань. Знання комп’ютера або особливої техніки, яка знадобиться в майбутній роботі, і рівень цього володіння. Наявність водійських прав та їх категорія. Членство в різних організаціях або союзах. Можете відзначити також хобі та інтереси, але це тільки в тому випадку, якщо ці заняття тісно пов’язані зі специфікою майбутньої роботи.
 • Ось, мабуть, і все, що можна відобразити в резюме. Також можна звернутися в спеціалізовані агентства, де за окрему плату вам запропонують створення вашого резюме. Скласти хороше резюме не так складно як здається, однак, якщо ви дуже хочете зайняти якесь вакантне місце в крутий конторі, то краще залишити справу складання вашого резюме професіоналам.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.